Zabezpiecz pojazd przed kradzieżą

Zabezpiecz pojazd przed kradzieżą

Chętnych do oznaczenia swojego jednośladu syntetycznym DNA nie brakuje, dlatego kolejne akcje odbędą się 13 i 27 sierpnia.

Projekt „Zintensyfikowanie współpracy transgranicznej straży miejskich w Karwinie i Jastrzębiu-Zdroju” dofinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Program Interreg V-A Republika Czeska – Polska.

Podczas ostatniej akcji znakowania wśród zabezpieczonych pojazdów znalazły się również 2 hulajnogi. Przypominamy, iż stosowana metoda umożliwia zabezpieczenie przed kradzieżą także chociażby wózków dla dzieci.

  • Na rower lub inny cenny pojazd jak wózek dziecięcy, czy wózek inwalidzki nanoszone jest tzw. syntetyczne DNA z numerem identyfikacyjnym, który następnie wraz ze zdjęciami i danymi właściciela umieszczany jest w międzynarodowej bazie pojazdów. W przypadku kradzieży bądź utraty i po informacji przekazanej przez właściciela, w bazie natychmiast pojawia się odpowiednie oznaczenie widoczne dla wszystkich jej użytkowników – informują strażnicy miejscy.

Co istotne, zwłaszcza dla właścicieli drogich rowerów, oznakowanie nie ingeruje w trwały sposób w budowę pojazdu ani nie jest widoczne dla osób postronnych, dlatego też nie wpływa na jego wygląd i nie uszkadza go. O zastosowanym oznakowaniu informuje naklejka umieszczana na ramie pojazdu, co skutecznie odstrasza potencjalnych złodziei. System ten jest najpopularniejszą metodą zabezpieczania rowerów u naszych południowych sąsiadów.

Przypominamy, iż pełnoletni właściciel, oprócz pojazdu, powinien zabrać ze sobą dowód osobisty i dowód jego zakupu (paragon, fakturę, umowę). W przypadku braku dokumentacji na miejscu sporządzone zostanie oświadczenie właściciela. Sam pojazd musi być czysty i suchy. W przypadku opadów, znakowanie zostaje odwołane ze względu na ograniczenia technologiczne metody znakowania.

Najbliższe znakowanie odbędzie się na parkingu przed wejściem do Straży Miejskiej, 13 oraz 27 sierpnia, w godz. 10.00 – 13.00. O terminach znakowania w kolejnych miesiącach będziemy na bieżąco informować. W przypadku dużego zainteresowania, wyznaczone zostaną dodatkowe terminy.

Akcja znakowania rowerów prowadzona będzie z zachowaniem wymaganych przepisami obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa COVID – 19. Wymagamy od każdej osoby posiadania indywidualnych środków ochrony osobistej (maseczki) oraz stosowania się do poleceń dotyczących dezynfekcji rąk i zachowania pomiędzy poszczególnymi osobami odpowiednich odległości.

źródło: www.jastrzebie.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *