[ZAPOWIEDŹ] GKS Jastrzębie - Puszcza Niepołomice

[ZAPOWIEDŹ] GKS Jastrzębie - Puszcza Niepołomice

W środowe wczesne popołudnie zawodnicy GKS-u Jastrzębie zmierzą się na Stadionie Miejskim w Wodzisławiu z Puszczą Niepołomice, a stawką tego spotkania będzie awans do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

Oba zespoły awans do 1/16 finału uzyskały dzięki wyjazdowym zwycięstwom w poprzedniej rundzie. Puszcza zmierzyła się na wyjeździe z czwartoligowym Jaguarem Gdańsk i pewnie pokonała niżej notowanych rywali 4:1 po golach Michała Mikołajczyka, Wiktora Żytka i dwóch trafieniach Marcina Stefanika.

Z kolei podopieczni Pawła Ściebury wyeliminowali Stomil Olsztyn, wygrywając w Olsztynie z naszym ligowym rywalem 3:2. Gole dla GKS-u w tym spotkaniu zdobyli Adam Wolniewicz oraz dwukrotnie Farid Ali, który zwycięstwo przypieczętował bramką zdobytą w 90. minucie spotkania. Jak dotąd było to jedyne zwycięstwo GKS-u Jastrzębie pod wodzą trenera Ściebury.

Z Puszczą Niepołomice mierzyliśmy się już w tym sezonie w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. 30 września w Niepołomicach lepsi byli gospodarze, którzy wygrali to spotkanie 2:1, a jedynego gola dla naszej drużyny zdobył z rzutu karnego Daniel Szczepan. Puszcza, od momentu powrotu GKS-u Jastrzębie na zaplecze ekstraklasy, jest dla naszego zespołu jednym z najbardziej niewygodnych rywali. W pięciu spotkaniach ligowych trzy razy zdobywała komplet punktów, a dwa razy padł remis.

Nasza drużyna przystąpi do tego spotkania osłabiona brakiem kilku zawodników. Oprócz Michała Bojdysa, Dominika Szczęcha i Adama Wolniewicza, którzy są wykluczeni z gry od dłuższego czasu, trener Paweł Ściebura nie będzie mógł skorzystać również z usług Dominika Kulawiaka, Mariusza Pawełka i Łukasza Zejdlera, którzy nabawili się drobnych urazów, a także Daniela Szczepana, który doznał mocnego stłuczenia kości śródstopia w meczu ligowym przeciwko GKS-owi Tychy.

Wszystkich kibiców zapraszamy na nasz oficjalny profil na Facebooku, gdzie zostanie przeprowadzona audycja z komentarzem na żywo z tego spotkania prosto ze stadionu w Wodzisławiu Śląskim.

1/16 finału Fortuna Pucharu Polski
GKS Jastrzębie – Puszcza Niepołomice
Środa, 4 listopada, godz. 12:30, Stadion Miejski w Wodzisławiu Śląskim

źródło: gksjastrzebie.com

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *