Zapraszamy na mecz numer 600

Wtorkowym pojedynkiem z Lotosem PKH Gdańsk (początek o godz. 18:00) hokeiści JKH GKS Jastrzębie jednocześnie zamkną drugą rundę spotkań sezonu 2019/2020, jak i… szóstą setkę spotkań w krajowej elicie.

Ta piękna przygoda rozpoczęła się 8 września 1991 roku, gdy KKS Zofiówka Jastrzębie (na zdjęciu) zadebiutował w ekstraklasie wyjazdową porażką 1:7 (0:1, 0:2, 1:4) z Polonią Bytom. Historycznego gola dla Jastrzębia zdobył wówczas w 55. minucie Wojciech Maciejczyk.

Wróćmy jednak do 2019 roku, który także zapowiada się na historyczny. Nigdy jeszcze bowiem nasz zespół nie zanotował tak kapitalnego startu. Siedemnaście zwycięstw w dziewiętnastu spotkaniach? Tego jeszcze nie było.

19 listopada podopieczni Roberta Kalabera staną przed szansą na podtrzymanie tej passy w pojedynku z drużyną z Gdańska, w której szeregach występują m.in. wychowankowie naszego klubu Tomasz Pastryk i Mateusz Danieluk, a także dobrze wspominani na Jastorze Tomasz Fuczik, Petr Polodna, Jan Steber, Szymon Marzec czy Jakub Stasiewicz.

Aktualnie nasi wtorkowi rywale zajmują szóstą pozycję w tabeli i stracili już niestety szansę na kwalifikację do turnieju finałowego o Puchar Polski, do którego jastrzębianie przystąpią jako rozstawieni z „jedynką”. W pierwszym spotkaniu obu ekip w Gdańsku JKH GKS zwyciężył 2:1 (1:1, 0:0, 1:0), a decydującego gola zdobył… gdańszczanin Maciej Urbanowicz.

Trzeba przy tym pamiętać, że podopieczni Marka Ziętary potrafią grać na wyjazdach, o czym dotkliwie przekonali się hokeiści GKS Katowice (15 listopada; 0:1), Unii Oświęcim (22 października; 3:4) czy Comarch Cracovii (6 października; 2:3). Ponadto gdańszczanie notują jak na razie dodatni bilans z GKS Tychy (5:3 u siebie oraz 1:2 po dogrywce na wyjeździe), czego naszym zawodnikom jeszcze nie udało się osiągnąć.

Bilety on-line na www.bilety.jkh.pl.

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.