Zatrzymać halny!

Zatrzymać halny!

Po tygodniowej przerwie na reprezentację wracamy do rozgrywek Polskiej Hokej Ligi. W najbliższy wtorek i środę hokeiści JKH GKS Jastrzębie rozegrają dwa kolejne spotkania, podejmując Podhale Nowy Targ i Kadrę PZHL U23. Szczególnie interesująco zapowiada się rzecz jasna pojedynek z „Szarotkami”, które od miesiąca są w niesamowitym gazie! Początek obu meczów o godz. 18:00.

W ostatnich dniach sztab trenerski dał nieco odpocząć naszej drużynie. Pierwsza tak długa przerwa od początku sezonu została poświęcona zarówno na treningi, jak i regenerację. – W sumie od ostatniego meczu zespół miał trzy dni wolnego, choć nie pod rząd. Mieliśmy normalne zajęcia w poniedziałek, a następnie we wtorek zawodnicy mogli liczyć na odpoczynek. W środę i w czwartek mocniej potrenowali ci, którzy ostatnio mniej grali. Od niedzieli walczymy już na pełnych obrotach. Nie ma co kryć, że odpoczęliśmy nieco fizycznie i psychicznie – mówi II trener JKH GKS Jastrzębie Rafał Bernacki.

Nie wszyscy mogli liczyć na kilka dni wolnego, bowiem część ekipy wyruszyła na zgrupowania reprezentacji seniorskiej i młodzieżowej. – To żaden problem. Kadra narodowa to duma, a nie kłopot. Pamiętajmy, że Maciej Urbanowicz czy Dominik Paś w niedzielę już nie grali. Natomiast nie ma to wpływu na nasze przygotowanie fizyczne, które mamy na odpowiednim poziomie – wyjaśnia Bernacki.

We wtorkowy wieczór nasi hokeiści podejmą Podhale Nowy Targ, które wygrywa ostatnio mecz za meczem. Dość powiedzieć, że po raz ostatni „Szarotki” przegrały z… JKH GKS Jastrzębie, a miało to miejsce 6 października, gdy ekipa trenera Roberta Kalabera zwyciężyła po dogrywce 6:5, choć jeszcze w 43. minucie przegrywała 2:5. Podrażnione tą porażką Podhale wygrało następnie kolejno z Lotosem PKH Gdańsk, Unią Oświęcim, Zagłębiem Sosnowiec, Naprzodem Janów, GKS Tychy, Comarch Cracovią, GKS Katowice i Energą Toruń!

  • Jaka jest metoda na „halny”? Grać swoje! Mamy oczywiście w pamięci niesamowity pojedynek z Nowego Targu. Jednak to my jesteśmy na pierwszym miejscu w tabeli, a sposób na nas znalazł tylko mistrz Polski. Jeśli zagramy mądrze taktycznie i odpowiedzialnie w obronie, to będzie dobrze – podkreśla Rafał Bernacki. – Przed każdym meczem analizujemy grę naszego rywala za pomocą materiału video i nie inaczej jest tym razem. Mogę zatem przyznać, że wiemy „co i jak” gra Podhale – dodaje nasz II trener.

Warto na koniec dodać, że JKH GKS Jastrzębie jest już o krok od zapewnienia sobie awansu do turnieju finałowego o Puchar Polski. Ewentualne zwycięstwo nad drużyną z Nowego Targu może okazać się „kropką nad i” w realizacji tego zadania.

Kup bilet on-line: www.bilety.jkh.pl.

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *