ZŁAMAŁ TRZY SĄDOWE ZAKAZY PROWADZENIA POJAZDÓW

ZŁAMAŁ TRZY SĄDOWE ZAKAZY PROWADZENIA POJAZDÓW

Brak przestrzegania sądowych zakazów prowadzenia pojazdów jest poważnym problemem. Wczoraj mundurowi zatrzymali kierującego, który nigdy nie miał prawa jazdy, a posiada już trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów.

Wczoraj około godziny 14.25 na ulicy Wyzwolenia patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej samochód BMW, gdzie na miejscu kierowcy znajdował się 23-latek. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że kierujący nigdy nie miał prawa jazdy, a ponadto ma aktywne 3 zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. W momencie kierowania na miejscu pasażera znajdowała się 22-latka, która mogła kierować, gdyż ma prawo jazdy i to ona zabezpieczyła pojazd. O losie kierującego będzie decydował sąd.

Art. 244. KK- Niestosowanie się do orzeczonych przez sąd środków karnych
Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności, wykonywania czynności wymagających zezwolenia, które są związane z wykorzystywaniem zwierząt lub oddziaływaniem na nie, prowadzenia pojazdów, wstępu do ośrodków gier i uczestnictwa w grach hazardowych, wstępu na imprezę masową, przebywania w określonych środowiskach lub miejscach, nakazu okresowego opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonym, zakazu kontaktowania się z określonymi osobami, zakazu zbliżania się do określonych osób lub zakazu opuszczania określonego miejsca pobytu bez zgody sądu, zakazu posiadania wszelkich zwierząt albo określonej kategorii zwierząt, albo nie wykonuje zarządzenia sądu o ogłoszeniu orzeczenia w sposób w nim przewidziany, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło treści oraz fotografii: Policja Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *