Zrewanżować się za wtorek

W niedzielny wieczór hokeiści JKH GKS Jastrzębie zmierzą się na wyjeździe z Lotosem PKH Gdańsk. Mecz na „dalekiej hokejowej północy” będzie dla naszego zespołu niepowtarzalną szansą na zatarcie wspomnienia o feralnym minionym wtorku, gdy drużyna trenera Marka Ziętary zdołała wywieźć z Jastora komplet punktów, choć jeszcze w 43. minucie było 3:0 dla naszego zespołu…

Po zwycięskim spotkaniu z Energą Toruń trener Robert Kalaber podkreślił, że nasza ekipa wyciągnęła wnioski z wtorkowej porażki z Gdańskiem. Można być zatem pewnym, że na przewidywalnym dystansie czasowym powtórki z takiej dekoncentracji nie będzie. Niemniej, nie można deprecjonować wygranej drużyny Tomasza Pastryka i Mateusza Danieluka przy Leśnej – gdańszczanie w ostatnim kwadransie pokazali, jak należy gonić i… dopomogli sportowemu szczęściu, które dopisało im w 60. minucie, gdy popularny „Pastor” zdecydował się na strzał z połowy tafli.

Aktualnie na linii rywalizacji jastrzębsko-gdańskiej jest idealny remis, bowiem wcześniej to JKH GKS zdobył Halę Olivia, wygrywając 2:1 (1:1, 0:0, 1:0) po golach Jesse Rohtli i gdańszczanina Macieja Urbanowicza. Nietrudno zatem nie zauważyć, że decydujące gole w obu pojedynkach zapisali na swoje konta zawodnicy urodzeni w miastach przeciwnika. Jak będzie teraz? Naprawdę nie urodził się jeszcze taki ekspert, który potrafiłby to przewidzieć. Każdy wynik jest możliwy, choć zarazem to jastrzębianie są liderem tabeli i to oni mają na swoim koncie osiemnaście wygranych spotkań.

Z drugiej jednak strony – JKH GKS Jastrzębie radzić sobie będzie musiał bez aż czterech etatowych napastników. W Gdańsku nie zagrają przecież nie tylko Jan Sołtys i Jesse Rohtla, których czeka bardzo długa przerwa, ale także Radosław Nalewajka i Łukasz Nalewajka. Ten ostatni zresztą pauzuje w rezultacie ataku ze strony Vladislava Havlika.

Warto przy tym pamiętać, że po wyprawie do Gdańska liga się nie kończy. Wręcz przeciwnie – już we wtorek o godz. 18:00 na Jastorze zmierzymy się z mocną Unią Oświęcim.

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *