33-kilometrowy odcinek A1 już oddany do użytku

Autostradowe połączenie Pomorza z polsko-czeską granicą jest już coraz bliżej. Oddany 2. sierpnia odcinek autostrady A1, umożliwia nieprzerwaną jazdę od przejścia granicznego w Gorzyczkach do południowych dzielnic Częstochowy. Jeszcze w tym roku, do użytku ma zostać oddany 21-kilometrowy odcinek Częstochowa Północ – Częstochowa Południe.

Droga od węzła Częstochowa Południe do węzła Pyrzowice to ogromne ułatwienie dla kierowców. Dzięki jej powstaniu czas potrzebny na pokonanie tego odcinka skróci się z dotychczasowych 40 do niespełna 15 minut! Kierowcy będą mogli cieszyć się tym 33- kilometrowym odcinkiem autostrady już od południa 2 sierpnia 2019.

Od teraz podróż ma być komfortowa i bezpieczna- do dyspozycji kierowców zostały również oddane cztery miejsca obsługi podróżnych.

Wkrótce, droga połączy się z obwodnicą Częstochowy, która przebiega w ciągu autostrady A1. Przewiduje się, że 21-kilometrowy odcinek biegnący od węzła Częstochowa Północ do węzła Częstochowa Południe ma być oddany jeszcze w tym roku!

info i fot: se.pl