Bezpieczne i efektywne górnictwo

Bezpieczne i efektywne górnictwo

Zakończył się drugi dzień 21. Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej zorganizowanej wspólnie przez Instytut Techniki Górniczej KOMAG, Jastrzębską Spółkę Węglową oraz JSW Szkolenie i Górnictwo. Transmisję za pośrednictwem Internetu oglądało dziś 728 osób.

Drugi dzień konferencji został poświęcony nowoczesnym systemom ścianowym i wydobywczym oraz nowym rozwiązaniom w układach hydraulicznych. Konferencja pozwala na wymianę doświadczeń przedstawicieli nauki oraz praktyków górnictwa. To ogromna wartość edukacyjna i prorozwojowa, którą trudno przecenić.

– W dotychczas wygłoszonych referatach zaprezentowano osiągnięcia oraz ciekawe rozwiązania naukowe i inżynieryjne z zakresu górnictwa ogólnoświatowego, które być może staną się fundamentem kolejnych, nowych pomysłów. Ponadto, współpraca z partnerem konferencji – Narodowym Instytutem Badawczym Hydrauliki i Pneumatyki w Bukareszcie – nadała szerszy, a zarazem bardziej praktyczny wymiar tej wymianie doświadczeń – ocenia Aldona Urbanek z JSW Szkolenie i Górnictwo.

Specjaliści nie tylko z Bukaresztu, ale również polskich uczelni i instytutów naukowych, a także działów technicznych spółek oraz firm wdrażających zaawansowane systemy, zaprezentowali dziś 20 referatów. Prelegenci zwracali szczególną uwagę na tematy związane z rozwojem i inwestycjami zwiększającymi bezpieczeństwo pracowników.

­– Trwająca konferencja jest ważnym wydarzeniem dla naszej spółki, która zgodnie z przyjętą Strategią Rozwoju poszukuje i wdraża innowacyjne rozwiązania przyczyniające się do wzrostu efektywności i bezpieczeństwa prowadzonych robót górniczych – mówi Waldemar Stachura, dyrektor Biura Strategii i Optymalizacji Procesów w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. – Konferencja jest też doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w zakresie nowatorskich rozwiązań, w szczególności dla młodej kadry inżynieryjnej. To także okazja dyskusji oraz implementacji najlepszych światowych rozwiązań w kopalniach JSW – podkreśla dyrektor Stachura.

Ze względów bezpieczeństwa konferencja została zorganizowana za pośrednictwem Internetu. Zapraszamy również jutro do udziału w ostatnim dniu Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej.

źródło: jsw.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *