Błyskawicznie znika stary wiadukt na alejach

Błyskawicznie znika stary wiadukt na alejach

Po obiekcie powoli zostaje tylko wspomnienie.

Wyburzenie wiaduktu na Alei Piłsudskiego budzi duże zainteresowanie wśród mieszkańców. Nie dziwi to szczególnie nikogo, ponieważ obiekt potężnej konstrukcji znika w błyskawicznym tempie.

Przypomnijmy, że wykonawcą inwestycji jest firma Eurovia, która równocześnie odpowiada za wybudowanie wiaduktu jak i nowego ronda na skrzyżowaniu ulicy Północnej, Granicznej i Alei Piłsudskiego. To pozwoli skrócić czas, w którym mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. To rozwiązanie pozwala też wykonawcy na lepszą organizację pracy.

Nowy wiadukt będzie składał się z dwóch niezależnych części. Na każdej z nich powstaną dwa pasy jezdni, po których ruch będzie odbywał się w jednym kierunku.

– Dzięki temu, gdyby z powodu jakiegoś zdarzenia trzeba było jedną z tych części zamkną, w bardzo prosty sposób możemy ustanowić na jednym z tych obiektów ruch dwukierunkowy – wyjaśniała Maria Pilarska, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji.

Podczas budowy zostanie zachowana tak zwana skrajnia kolejowa, dająca gwarancję, że – w przypadku przywrócenia na tej trasie kolei – pociągi będą mogły przejeżdżać pod nowymi wiaduktami. Wiadukt będzie przystosowany do ruchu pojazdów każdego typu – również ciężarowych.

Obie inwestycje kosztować będą prawie 18 mln 370 tysięcy zł.

źródło: www.jastrzebie.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *