CENNE TRZY PUNKTY W KRAKOWIE!

CENNE TRZY PUNKTY W KRAKOWIE!

Po raz trzeci w tym sezonie hokeiści JKH GKS Jastrzębie znaleźli sposób na Comarch Cracovię. We wtorkowy wieczór nasz zespół – mimo osłabień spowodowanych kontuzjami – pokonał na wyjeździe popularne „Pasy” 3:2, choć po pierwszej tercji to gospodarze prowadzili 2:0! Dwa gole dla gości strzelił Arkadiusz Kostek, a jednego dołożył wracający do gry Łukasz Nalewajka.

Początek pojedynku należał do zawodników „Pasów”, którzy udokumentowali swoją przewagę trafieniami Mateusza Rompkowskiego i Mateusza Bepierszcza. Na drugą odsłonę jastrzębianie wyjechali z mocnym postanowieniem poprawy wyniku i w ciągu niespełna trzech minut osiągnęli cel, dwukrotnie pokonując Miroslava Koprivę pomiędzy 31. a 34. minutą. Należy przy tym dodać, że to właśnie swojemu golkiperowi Cracovia zawdzięcza utrzymanie remisu 2:2 do przerwy, bowiem świetne okazje do uzyskania prowadzenia dla JKH GKS mieli Maris Jass i Radosław Sawicki.

W trzeciej odsłonie mimo okazji z obu stron to podopieczni Roberta Kalabera zadali decydujący cios, gdy w 46. minucie na listę strzelców po raz drugi tego dnia wpisał się Arkadiusz Kostek. W końcówce „Pasy” ponownie przejęły inicjatywę, ale Ondrej Raszka nie pozwolił się już pokonać i tym samym trzy punkty pojechały na Jastor! Dzięki wygranej w Krakowie jastrzębianie nie tylko utrzymali pozycję lidera, ale na dodatek powiększyli przewagę nad GKS Tychy, ponieważ mistrz Polski sensacyjnie przegrał z Energą Toruń. 

W kolejnym spotkaniu JKH GKS Jastrzębie podejmie w derbach GKS Katowice. Mecz ten odbędzie się na Jastorze w najbliższy piątek o godz. 18:00. Przypominamy, że w jego ramach będzie miała miejsce akcja „Teddy Bear Toss”.

3 grudnia 2019, Kraków, 18:30
Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie 2:3 (2:0, 0:2, 0:1)
1:0 Rompkowski (Leivo, Drzewiecki) 09:19
2:0 Bepierszcz (Kapica, Kruczek) 19:30
2:1 Ł. Nalewajka (Wróbel) 30:44
2:2 Kostek (Paś) 33:36 5/4
2:3 Kostek (Jass) 45:11

Comarch Cracovia: Kopriva – Jachym, Stebih, Mikula, Jeżek, Tvrdoń – Kruczek, Bychawski, Bepierszcz, Vachovec, Kapica – Rompkowski, Gula, Drzewiecki, Bahensky, Leivo – Pac, Dąbkowski, Domogała, Bryniczka, Carter.

JKH GKS Jastrzębie: Raszka – Auvinen, Górny, Urbanowicz, Wróbel, Sawicki – Jass, Radzieńciak, Kasperlik, Paś, Iossafov – Kostek, Michałowski, Ł. Nalewajka, Kulas, Pelaczyk – Chorążyczewski, Gimiński, Wróblewski.

Strzały: 34 – 24 / Kary: 8 – 8 / Widzów: 550.
Sędziowali: Krzysztof Kozłowski, Mariusz Smura (główni) oraz Maciej Waluszek, Mateusz Bucki (liniowi).

źródło:jkh

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.