Chcesz zostać siatkarzem?

Chcesz zostać siatkarzem?
Chcesz zostać siatkarzem? Zapraszamy do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla!
W najbliższą sobotę rusza nabór na kolejny rok szkolny do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. To unikatowa kuźnia siatkarskich talentów w skali kraju.
 Ponad 40 medali
Jastrzębski Węgiel to klub posiadający wielkie siatkarskie tradycje, bogatą historię znaczoną medalami na szczeblu krajowym i międzynarodowym, ale także ośrodek siatkarski, który mocno inwestuje w młodzież.Przy wsparciu Partnera Strategicznego Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. klub od sezonu 2012/2013 z powodzeniem realizuje projekt młodzieżowej siatkówki pod nazwą Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla.
W ciągu ośmiu lat działalności młodzi adepci Akademii wywalczyli na szczeblu wojewódzkim i krajowym ponad 40 medali!
Bursa na 60 miejsc
Nadrzędnym celem Akademii jest jednak wyszkolenie przyszłych zawodników klubu, reprezentantów Polski i medalistów olimpijskich. Siedzibą Akademii jest historyczny obiekt klubu w jastrzębskiej dzielnicy Szeroka, w którym przed laty seniorzy Jastrzębskiego Węgla sięgali po najwyższe laury w kraju, łącznie z mistrzostwem Polski przywiezionym z Olsztyna.
Wyremontowana Hala Sportowa przy ul. Reja 10 posiada bursę na 60 miejsc noclegowych na sezon. Natomiast edukację młodzież z AT pobiera w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego „Jastrzębski Węgiel” w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Kusocińskiego.
Na czele kadry pedagogicznej stoi dyrektor Andrzej Pawłowski.
Docelowo szkoła ma mieścić się również przy Reja 10. 
W bursie jest całodobowe wyżywienie. Adepci otrzymują sprzęt treningowy taki sam jak zawodnicy pierwszego zespołu. Szkoleniem młodzieży zajmuje się wysoko wykwalifikowana kadra trenerska na czele z trenerem-koordynatorem Dariuszem Luksem.
W sztabie szkoleniowym Akademii oprócz trenerów są również: fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego oraz statystyk. W Akademii pracuje również psycholog.
Mnóstwo gry
Szkolenie w Akademii obecnie odbywa się w siedmiu oddziałach: od VII Klasy Szkoły Podstawowej do IV klasy Liceum Ogólnokształcącego. Ponadto, chłopcy z klas IV, V, VI Szkoły Podstawowej objęci się szkoleniem w mini siatkówce w klasach sportowych lub na zajęciach popołudniowych. Młodzież z Akademii uczestniczy w rozgrywkach: – ogólnopolskich (II liga oraz etapy finałowe gier o mistrzostwo Polski w kategoriach: młodzik, kadet, junior), – wojewódzkich – organizowanych przez Śląski Związek Piłki Siatkowej (w kategoriach: młodzik, kadet, junior, II Liga Śląska).W minionym sezonie w Akademii edukację sportową pobierało około 120 chłopców, licząc z mini siatkówką! Ta liczba najlepiej oddaje skalę przedsięwzięcia. 
Popiwczak poleca
Akademia Talentów jest trampoliną do PlusLigi. Pierwszym adeptem Akademii, który przebił się do pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla był Jakub Popiwczak. W najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutował on w wieku 16 lat, a obecnie jako 24-latek jest już od kilku lat podstawowym libero seniorskiej drużyny. Praktycznie co roku adepci AT dołączają do seniorskiej drużyny Jastrzębskiego Węgla.
W minionym sezonie szansę debiutu w Lidze Mistrzów przeciwko Halkbankowi Ankara otrzymał 18-letni akademik Dawid Gruszczyński!
Inni znani adepci Akademii JW w klubach PlusLigi to: mistrz świata Bartosz Kwolek, Patryk Niemiec (ostatnio obaj Verva Warszawa Orlen Paliwa) oraz Radosław Gil (ostatnio BKS Visła Bydgoszcz).- Zapraszam serdecznie do przybycia do Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, do stania się jej członkiem. Myślę, że warto. Można się w niej rozwijać, spełniać swoje marzenia, stawać się lepszym sportowcem, poznać wiele ciekawych osób, współpracować z fantastycznymi trenerami, w gronie świetnych ludzi w klubie. Jest to wielki projekt, w który zaangażowanych jest bardzo dużo osób i dzięki temu projektowi można osiągnąć wspaniałe rzeczy, czego jestem przykładem – zachęca Jakub Popiwczak. 
Więcej informacji na temat rekrutacji znajdą Państwo na stronie internetowej Akademii Talentów pod poniższym adresem:https://bit.ly/3brp8Zforaz pod numerem telefonu: 505 080 830.
Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *