CZAD ZAATAKOWAŁ PIĘCIOOSOBOWĄ RODZINĘ

CZAD ZAATAKOWAŁ PIĘCIOOSOBOWĄ RODZINĘ

Żorscy policjanci interweniowali wczoraj na osiedlu Sikorskiego, gdzie tlenkiem węgla poddtruła się pięcioosobowa rodzina. Do szpitala trafili rodzice i troje dzieci w wieku 9-10 lat. Mundurowi apelują o ostrożność, szczególnie teraz – w sezonie grzewczym.

Wczoraj przed godziną 7.00 na osiedlu Sikorskiego interweniowały wszystkie służby ratownicze. Powodem był śmiercionośny czad, który zaatakował rodzinę z dziećmi. Jak ustalili obecni na miejscu policjanci trójka małoletnich i ich rodzice wymagała pomocy medycznej, dlatego też rodzina została przetransportowana przez pogotowie ratunkowe do szpitala.

Na miejscu obok policjantów pojawiły się dwa zespoły ratownictwa medycznego, straż pożarna, kierownik administracji domów mieszkalnych i kominiarz. Ostatni z nich w wyniku oględzin stwierdził, że zatrucie tlenkiem węgla nastąpiło m.in. na skutek braku prawidłowej wentylacji mieszkania.

Stróże prawa zachęcają do zapoznania się z Poradnikiem „Jak przygotować się na czad?” /plik do pobrania/ i apelują o rozwagę oraz ostrożność.

PLIKI DO POBRANIA

źródło:policjazory.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.