CZAS NA DERBOWĄ NIEDZIELĘ

CZAS NA DERBOWĄ NIEDZIELĘ

Ledwo hokeiści JKH GKS Jastrzębie powrócili z Podkarpacia, a już muszą szykować się do kolejnego wyjazdu. Na szczęście jest to znacznie bliższa podróż, bowiem w niedzielny wieczór podopieczni Roberta Kalabera zagrają z GKS Katowice. Górnicze derby zapowiadają się bardzo ciekawe, a faworyta pojedynku wskazać… nie sposób. My oczywiście liczymy na zwycięstwo!

Nadspodziewanie ciężki bój w Sanoku kosztował jastrzębian stratę cennego punktu, który w walce o fotel lidera na finiszu fazy zasadniczej może – choć nie musi – okazać się kluczowy. Z uwagi na fakt, że w przypadku odniesienia kompletu zwycięstw za trzy punkty przez GKS Tychy to właśnie ekipa trenera Krzysztofa Majkowskiego rozpocznie play-off z pierwszego miejsca, będziemy z uwagą obserwować także rezultaty osiągane przez mistrza Polski. W niedzielę tyszanie podejmą wzmocnioną Comarch Cracovię.

W ostatnich tygodniach do GKS Katowice, który dwa miesiące temu przejął Andriej Parfionow, dołączyło pięciu doświadczonych zawodników z zagranicy. To Rosjanie Kirył Lamin i Andriej Stepanow, Finowie Jyri Marttinen i Mikael Kuronen oraz Czech Tomasz Kubalik. Krótko mówiąc, ekipa z Katowic wzięła udział w zimowym wyścigu zbrojeń przed fazą play-off. Efekt? W piątek podopieczni Parfionowa po rzutach karnych pokonali na wyjeździe Re-Plast Unię Oświęcim, który to mecz miał ogromne znaczenie dla układu tabeli między czwartym a piątym miejscem. Co więcej, wobec sensacyjnej porażki Energi Toruń z Zagłębiem Sosnowiec, GKS Katowice zyskał kontakt z ekstraligowym podium. Nie trzeba dodawać, że hokeiści żółto-zielono-czarnych będą tym samym w niedzielę podwójnie zmotywowani.

W dotychczasowych trzech spotkaniach dwukrotnie górą byli jastrzębianie, a raz lepsi okazali się rywale. 27 września na Jastorze nasi hokeiści wygrali 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) po golach Macieja Urbanowicza (dwóch) i Radosława Sawickiego. Miesiąc później w Katowicach JKH GKS triumfował 5:2 (2:2, 2:0, 2:1), a bohaterem dnia był zdobywca hattricka Zack Phillips. W ostatnim z derbowych pojedynków katowiczanie zdobyli w grudniu Jastor, przerywając kapitalną serię zwycięstw podopiecznych Kalabera. Dziś jednak należy zapomnieć o tamtych spotkaniach i… po prostu pójść za ciosem!

Dodajmy, że po derbach w Katowicach nasz zespół ropocznie ostatnią prostą przygotowań do piątkowego finału Pucharu Polski.

źródło:jkh

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *