CZAS NA KRÓTKĄ REGENERACJĘ

CZAS NA KRÓTKĄ REGENERACJĘ

W niedzielę rozpoczęło się zgrupowanie prowadzonej przez Roberta Kalabera reprezentacji Polski. W biało-czerwonej kadrze jak zwykle znalazło się także kilku hokeistów JKH GKS Jastrzębie. Mimo tych absencji spowodowanych „obowiązkami polskimi” pozostali na Jastorze zawodnicy nie będą mogli liczyć na taryfę ulgową. Tuż po krótkiej przerwie na regenerację ruszą przygotowania do półfinału Pucharu Polski z Energą Toruń, natomiast cała nasza drużyna spotka się w komplecie w przyszły poniedziałek.

Piątkowa porażka z GKS Katowice nie zmieniła obrazu czołówki tabeli ekstraligi, ale zakończyła wspaniałą serię zwycięstw, którą JKH GKS Jastrzębie rozpoczął w drugiej połowie października. W sobotę ci zawodnicy, który nie zostali powołani do reprezentacji Polski, zaliczyli mocny trening i siłownię. Kadrowicze mieli natomiast dzień wolny przed rozpoczęciem wspomnianego zgrupowania.

O plany na najbliższy tydzień zapytaliśmy II trenera Rafała Bernackiego, który tradycyjnie wobec nieobecności Roberta Kalabera poprowadzi zajęcia. – W niedzielę, poniedziałek i wtorek (13-15 grudnia) drużyna dostała wolne na regenerację sił. W środę, czwartek i piątek (16-18 grudnia) trenujemy raz dziennie, ale – podobnie jak w ostatnią sobotę – będą to długie zajęcia na tafli połączone z siłownią – wylicza Bernacki. – Następnie 19 grudnia zawodnicy dostaną wolne, po czym dzień później zaliczą ostatni mocny trening przed poniedziałkowym powrotem Roberta Kalabera i kadrowiczów na Jastor – dodaje Rafał Bernacki.

W „świątecznym” tygodniu nasza drużyna nie będzie mogła liczyć na odpoczynek. Podobnie jak rok i dwa lata temu, jastrzębian czekają przygotowania do Pucharu Polski, a zatem również te zbliżające się święta będą dla nich bardzo intensywne. Szczegóły przygotowań do zaplanowanego na 27 grudnia półfinału z Energą Toruń poznamy niebawem.

źródło: jkh.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *