CZECHY: STAN WYJĄTKOWY PRZEDŁUŻONY DO 20 LISTOPADA

CZECHY: STAN WYJĄTKOWY PRZEDŁUŻONY DO 20 LISTOPADA

Czeski rząd zdecydował o przedłużeniu stanu wyjątkowego do 20 listopada. Do tej daty obowiązywać również będą zakaz swobodnego poruszania się oraz ograniczenie handlu.

Premier Andrej Babiš poinformował, że rząd po przyjęciu wniosku o wydłużenie stanu wyjątkowego przez Sejm, zdecydował o zmianie końcowej daty z 3 na 20 listopada. O jednoczesnym wydłużeniu okresu obowiązywania obostrzeń w Czechach poinformował na piątkowej konferencji prasowej nowy minister zdrowia Jan Blatný.

Zdaniem ministra szkolnictwa Roberta Plagi otwarcie szkół będzie zależało od rozwoju pandemii – największym priorytetem zostaną objęte 1. i 2. klasy szkół podstawowych oraz uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i średnich. W poniedziałek nastąpi zamknięcie szkół specjalnych w całym kraju.

W związku z okresem odwiedzania cmentarzy rząd wydał rozporządzenie, które określa wyjątki od obowiązujących obostrzeń dot. handlu – w niedzielę 1 listopada stoiska i sklepy prowadzące sprzedaż zniczy i artykułów dekoracyjnych nabywanych w drodze na cmentarz będą otwarte.

źródło: glos.live

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *