Czwórka w bramce Sanoka

Hokeiści rezerw JKH GKS Jastrzębie kontynuują zwycięską passę. W sobotni wieczór nasz zespół pokonał na Jastorze mocną ekipę Niedźwiadków Sanok 4:1 (1:1, 3:0, 0:0), a o triumfie podopiecznych Zbigniewa Wróbla zadecydowała druga partia, w której gospodarze trzykrotnie pokonali golkipera gości.

Wynik otworzył w 10. minucie przy grze w osłabieniu Kordian Chorążyczewski. Drużyna z Sanoka zdołała nadrobić tę stratę jeszcze w pierwszej tercji, jednakże w drugiej strzelali już tylko nasi hokeiści – do bramki strzeżonej przez Kacpra Myrdaka trafili kolejno Artur Sienkiewicz, Krzysztof Bryk i Matyjas Frojda.

Co ciekawe, mimo kolejnego zwycięstwa JKH GKS II Jastrzębie opuścił pozycję lidera, ponieważ dotychczas zajmujący drugą lokatę zawodnicy Zagłębia Sosnowiec rozegrali w miniony weekend dwa mecze (jastrzębianie w niedzielę pauzowali), gromiąc Unię Oświęcim i Naprzód Janów (14:5 i 13:0) i tym samym awansując na pierwsze miejsce.

Dla hokeistów drugiej drużyny JKH GKS mecz z Sanokiem był ostatnim I-ligowym występem w tym roku. Kolejne spotkania na tym szczeblu rozegrane zostaną w styczniu. Przypomnijmy, że I liga to zarazem Młodzieżowa Hokej Liga będąca wstępem do Mistrzostw Polski Juniorów.

23 listopada 2019, Jastrzębie-Zdrój, 19:45
JKH GKS II Jastrzębie – Niedźwiadki Sanok 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
1:0 Chorążyczewski (Bryk, Misterkiewicz) 09:30 4/5
1:1 Florczak (Dżugan) 16:17
2:1 Artur Sienkiewicz (Artiom Sienkiewicz, Misterkiewicz) 26:20
3:1 Bryk (Kącki) 30:21
4:1 Frojda (Kącki, Zawiła) 33:22 5/4

JKH GKS II Jastrzębie: Prokop (od 40:01 Klocek) – Chorążyczewski, O. Borowiak, Misterkiewicz, Artiom Sienkiewicz, Artur Sienkiewicz – Wywiał, Garsztka, Bryk, Szubert, Kącki – Kalus, Frojda, Kozakiewicz, Bunko, Zawiła – Fojcik, Balcerek.

Źródło: JKH GKS Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.