Dawid Witkowski nowym zawodnikiem GKS-u Jastrzębie

Dawid Witkowski nowym zawodnikiem GKS-u Jastrzębie

Dawid Witkowski, dotychczas występujący w trzecioligowym Podhalu Nowy Targ, dołącza do GKS-u Jastrzębie. Lewonożny obrońca podpisał z Klubem kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2021 roku.

Dawid urodził się 1 stycznia 1997 roku. Nominalną pozycją wychowanka Legii Warszawa jest lewa obrona, ale może również grać jako stoper. Ze stołecznego klubu Dawid w 2015 roku przeniósł się na kilka miesięcy do juniorskiego zespołu Zagłębia Sosnowiec, z którego trafił do trzecioligowej Skry Częstochowa. W Skrze zagrał w 26 spotkaniach. Od rundy wiosennej 2017 roku, przez półtora roku, reprezentował barwy drugoligowej Siarki Tarnobrzeg, występując w 44 spotkaniach. Sezon 2018/2019 spędził na zapleczu ekstraklasy w Bytovii, gdzie wystąpił w 22 meczach. W ostatnim czasie grał w Podhalu Nowy Targ na poziomie III ligi, rozgrywając 22 mecze.

Dawid w przeszłości czterokrotnie rywalizował ze swoimi zespołami przeciwko GKS-owi Jastrzębie. W sezonie 2015/2016, w barwach Skry Częstochowa w wygranym przez GKS Jastrzębie 2:1 meczu wyjazdowym, w którym zdobył gola. Następnie dwukrotnie w sezonie 2017/2018, grając w Siarce Tarnobrzeg (zwycięstwo GKS-u na wyjeździe i remis przy Harcerskiej), a także sezon później, gdy występował w Bytovii (zwycięstwo GKS-u na wyjeździe).

Witamy w Jastrzębiu i życzymy powodzenia!

źródło: www.gksjastrzebie.com

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *