Oświadczenie Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

Jastrzębie-Zdrój, 11-05-2018

Oświadczenie Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości

Funkcjonowanie lokalnego transportu zbiorowego w mieście jest istotnym aspektem
życia miasta, nie tylko dla naszego Klubu PiS, ale dla całej Rady Miasta Jastrzębie-Zdrój.
Wyrażamy zadowolenie, że Rada Miasta zdecydowanie poparła pomysł pomocy dla
jastrzębskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o.

Wyrażamy sprzeciw, podobnie jak wyraziła go zdecydowana większość w Radzie
Miasta, wobec zmiany reprezentanta do struktur Międzygminnego Związku
Komunikacyjnego. Próba odwołania Janusza Budy przez Prezydent Annę Hetman, co istotne wbrew jego woli i zaangażowaniu w działania MZK, oraz ewentualne zastąpienie go
Wiceprezydentem Romanem Foksowiczem oceniamy, podobnie jak znaczna większość Rady Miasta, za kilka kroków wstecz.

Pomimo wielu wątpliwości, gdy Janusz Buda zmieniał odwołanego byłego Wiceprezydenta Ryszarda Rakoczego w strukturach MZK, nie czujemy
zawodu z reprezentacji. Jest wręcz przeciwnie. Wzbijając się ponad różnice polityczne,
w naszej ocenie Janusz Buda spisuje się dobrze w bardzo trudnych negocjacjach z sąsiednimi gminami słusznie bacząc na los pasażerów i pracowników organizujących i wykonujących transport zbiorowy w mieście, którym groziła utrata pracy. Dopiero po jego zaangażowaniu widać szansę na realne i konieczne przeorganizowanie komunikacji w mieście.

Przy podejmowaniu uchwał ważnym argumentem był fakt, że Prezydent Anna Hetman czy też Wiceprezydent Roman Foksowicz, nie przedstawili nawet planu na najbliższe działania w MZK, stąd nie trudno było przewidzieć, że nie zostanie udzielony im przez większość Rady Miasta niezbędny kredyt zaufania do forsowanych przez nich zmian. Po medialnych
zarzutach środowiska politycznego Prezydent Anny Hetman, dostrzegamy, że różnimy się
także w ocenie zgodności z prawem. Oczywistym jest, że ewentualny spór prawny powinien
rozstrzygnąć sąd, a nie wyścigi na opinie i poglądy prawne.
.
W imieniu Klubu Radnych PiS,
/-/ Rzecznik Klubu, Wiceprzewodniczący Klubu Szymon Klimczak

6 comments

 1. Pan Buda przewodniczył MZK i nadal powinien działać. Jest oczywiste,iż opinie prawne są na zamówienie prezydenta miasta.

 2. Pan J. Buda to właściwy człowiek na stanowisku w MZK. Był i powinien nadal być, tak też uważają mieszkańcy. Gdy wypadło to na pewno skierowałaby do MZK swojego II. nowego zastępcę – synusia radnej A. Chojeckiej.

 3. Według mnie Radni podjęli bardzo dobro decyzję. Nie wiem dlaczego rodzinny portal pani prezydent uważa, że to wina radnych PiS??? Ponadto dlaczego dopuszcza obrzydliwe komentarze???

 4. Pani prezydent w ogóle nie potrafi zarządzać miastem, a wszystkie swoje niepowodzenia zwala na PiS!!! Na sesjach rady zachowuje się jak dyrygent i pokrzykuje na radnych! Miasto zajmuje 36. miejsce na ogólną ilość 37. Wielki wstyd, że mamy tak niedolnego prezydenta!!!

 5. Jan Srebernicki

  To nie jest portal dialogu społecznego. To jest portal jednej partii. A to nie jest dialog. To jest oszustwo. Rozmowy z p. Ł. Kaszą nie można skomentować. I to daje do myślenia. Nie powinniście używać słowa „dialog” jeśli nie rozumiecie jego znaczenia.
  Poza tym: Zdjęcie panów z PiS z ich minami wyraźnie pokazuje, że nie są z nami – mieszkańcami tylko z sobą i swą prywatą. Sami podszywając się pod mieszkańców komentują nieprzychylnie. PiS coraz bardziej udowadnia kim jest naprawdę. Organizacją wrogą Polsce i Polakom. Już nie jesteśmy społeczeństwem. Jesteśmy 37 milionową grupą ludzi z których każdy jest wrogiem innych. To zasługa Jarosława Kaczyńskiego, który dobrze wywiązał się zadania które dostał on naszych największych wrogów.

 6. Piotr

  Tylko 4 komentarze? Co to za forum. Nikt tu nie che zaglądać? jasnet też traci popularność. Podobno za sterowanie komentarzami. A wy już straciliście, czy nigdy nie byliście popularni. A istniejecie od co najmniej roku.

Leave a comment