Wojewoda stwierdza „Naruszono Konstytucję”

200-125 300-115 200-105 200-310 640-911 300-075 300-320 300-360 642-998 QV_DEVELOPER_01 400-101 700-501 117-201 70-696 700-505 600-199

Naruszenie Konstytucji! Naruszenie ustawy o finansach publicznych! Takie zarzuty formułuje Wojewoda Śląski w rozstrzygnięciu nadzorczym z dnia 27 lipca 2017 r. Drastyczna ocena wojewody tyczy się przygotowanego przez administrację prezydent Anny Hetman projektu uchwały.

Przedłożony przez prezydent Annę Hetman dokument dotyczy gospodarowania majątkiem miasta, a ściślej mieniem znajdującym się w zarządzie jednostek budżetowych Miasta Jastrzębie-Zdrój, w tym konkretnym przypadku, jastrzębskich szkół. Treść rozstrzygnięcia stawia prezydent Annę Hetman w dość niewygodnej sytuacji. Wojewoda uznał, że w tej konkretnej sprawie Anna Hetman powinna się sama podpisać pod proponowanymi zmianami.

Nie wiadomo więc dlaczego prezydent Annie Hetman zależało na tym, aby przerzucić odpowiedzialność za, jak się okazało naruszające konstytucję i ustawę o finansach publicznych zmiany, na radę miasta. Ustalenia wojewody powinny stanowić też nauczkę dla samych radny, żeby nie ufać bezkrytycznie Annie Hetman, która toczy najwyraźniej swoistą polityczną grę. Grę, która z jednej strony ma zapewnić kandydatce Platformy Obywatelskiej szansę na reelekcje, a z drugiej strony przerzucić odpowiedzialność za niewygodne decyzje na radnych, których Anna Hetman traktuje nie jak partnera w zarządzaniu miastem, a jak polityczną konkurencję i zło konieczne.

Niestety jak się okazuje nie jest to odosobniony przypadek. Do sprawy powrócimy.

29 comments

 1. fan Gadowskiego

  Panie pośle Gadowski. To jak? Będzie protest pod urzędem miasta w obronie konstytucji?

 2. czytelnik

  Typowe. Jak sprawa jest trefna, to się samemu nie podpisuje a daje do podpisania komuś innemu. Najlepiej temu co się go nie lubi. Radni jak będą hrabinie klepać wszystko jak leci, to jeszcze pójdą za nią.

 3. sympatyk PIS

  Panie Matusiak kiedy zaczniecie tą kobietę rozliczać. Płaci kilkaset tysięcy na prawników. To Pan myśli, że oni się mylą przypadkiem? Oni się mylą bo tak trzeba.

 4. Romek

  Trzeba się raz na zawsze pozbyć tych pewoskich nieudaczników z Hetmanową i Foksowiczem na czele. Oni mają mniej rozumu niż schetyna i Petru razem wzięci.

 5. xxx

  Typowa pełowska banda. Pokazali jak rządzili przez 8 lat. Teraz przy pomocy Hetmanki, czytaj marionetki Gadowskiego chcą zniszczyć jastrzebie.

 6. czytelnik

  A tak w ogóle dlaczego nie pisze o tym przekręcie synuś prezydentki na swoim portalu. Jaja chłopu ujęli.

 7. Dlaczego rodzinny portal pani Hetman taki broni i ukrywa prawdę o braku fachowości matki rodzicielki?. Do tego pani prezydent ma pracowników, kierowników referatów i sztab adwokatów prowadzących obsługę prawną za wielką kasę? Czy ich nie obowiązują przepisy prawa? Kto tak szczuje w tym portalu Hetmana?

 8. Panie pośle Gadowski czy panią prezydent nie ma obowiązku przestrzegania Konstytucji RP, ustawy o finansach publicznych i innych? Kiedy Pan zorganizuje protest pod UM? Może Pan zorganizuje kolejne spotkanie w tym temacie?

 9. aga

  Pani prezydent piękna jak zawsze. Pisowi się nie podoba że rządzi nasza prezydent, dla was to się tylko wasze pisowskie bdurne przepisy liczą, anie że człowiek chce coś zrobić, Tylko blokujecie.

 10. aga

  Pani prezdent nie powinna się przejmować tym waszym pisowskim wojewodą tylko iść do przodu. Niech PANI ten papier podrze i wyrzuci do kosza, tam jego miejsce.

 11. Czy „mały pisarczyk”z JasNet-unie przeniósł się do portalu rodzinnego pani Hetman i dlatego tak szczuje??? Unieważnień uchwał pani Hetman jest więcej, dlaczego synuś o nich nie pisze??? Powinien pisać o wszystkim, a nie to co im odpowiada!

 12. Niech nie liczy na reelekcję ten słaby pionek popierany przez PO. Portal syna pani Hetman powinien pisać prawdę, a nie szkalować innych broniąc matki rodzicielki!!! Nie tędy droga. Czy ten redaktor nie wie, że jej szkodzi?
  Czy nie wie, że „kto mieczem wojuje od miecza ginie”!!!

 13. Czy Rada Miasta zajmie się przetargiem na obsługę prawną Urzędu Miasta? Dlaczego Rada Miasta nie ma fachowej obsługi administracyjnej Rady Miasta i własnej obsługi prawnej? Portal syna Hetmanowej powinien pisać o wszystkich unieważnionych uchwałach przez Wojewodę Śl., RIO w Katowicach i WSA w Gliwicach, a nie uprawiać politykę!!!

 14. Pani Hetman wygrała wybory bo Ludzie chcieli zmiany. Teraz ludzie też chcą zmiany i dlatego przegra!!! Nie pomoże jej w tym paplanina w portalu jej synusia na czele z osobą, która mianuje się redaktorem!!! Kto jej za to płaci i ile?

 15. Rada Miasta powinna zlikwidować gazetę „Jastrząb” zwaną „Świerszczykiem” urzędującej pani! Portal rodzinny pani Hetman powinien zachować wstrzemięźliwość w szkalowaniu Rady Miasta!!! Rada Miasta powinna mieć własną obsługę prawną! Czy nie widzą, że adwokaci pani prezydent wprowadzają ich w błąd??? Za co oni biorą aż tyle kasy z naszych podatków???

 16. Aga,ty nie bądź taka do przodu. Kołek w płocie jak się pomaluje toteż ładnie wygląda!!! Wojewoda i RIO w Katowicach zawsze stoi na straży prawa, niezależnie czy czy jest pisowski czy pełowski. Pełowską panią prezydent też obowiązują przepisy prawa, czy ci się to podoba czy nie. Media powinny być obiektywne, portal rodzinny Hetmanowej też, ale nie jest!!!

 17. Nie jest w porządku, że pani Anna Hetman traktuje Radnych PiS nie jak partnera w zarządzaniu miastem, a jak polityczną konkurencję i zło konieczne. Czy w tym temacie też wyśle sygnał do organów Nadzoru? Czego nauczyła młodzież w swojej szkółce gdzie dyrektorowała do 2014 roku?

 18. Gdzie podziały się obietnice przedwyborcze pani Hetman??? Robi co chce, zatrudnia kogo chce, zachowuje się nieprofesjonalnie i nadal chce startować??? Nie pomoże jej nikt, nawet lila ani róż, bo kadencja jej skończy się tuż, tuż! Kiedy odejdzie jej doradca i asystentka?

 19. A dlaczego rodzinny portal pani Hetman nie poinformował o tym Wyborców. Jest więcej takich unieważnień, a nic o tym nie pisali. Czy” pisarczyk” nie powinien zmienić lekarza?

 20. Upłynęły cztery miesiące, a portal synusia pani prezydent nawet o tym nie pisnął – dlaczego? Ile jej uchwał unieważnił Wojewoda, Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach oraz Sąd na wniosek Prokuratury??? Czy redaktorzyna nie wie, że jaką miarką mierzy taką mu odmierzą!!!

 21. Pani Hetman i jej kolesie potrafią pisać sygnały do organów nadzoru, że uchwały podjęte przez radę miasta, a przedłożone przez opozycję, naruszaja Konstytucję RP. Nie informuję wyborców ani pismaka z portalu synusia, że uchwały jej aautorstwa również łamią Konstytucję RP, ustawę o finansach publicznych i wszystkie możliwe przepisy prawa. Tak działają ludzie z PO.

 22. PO przed wyborami określało ją jako mocną figurę. W praktyce okazała się zwykłym pioneczkiem. Za co ona i jej poplecznicy biorą wielką kasę??? Dobrze, że kadencja jej się kończy!

 23. Taka wielka wpadka i nie pierwsza!!! Dlaczego portal jej synusia nie napisał o tym ani słowa. Dlaczego nie napisała o tym ta starsza pani urzędująca pod nieobecność synalka? To są wyniki pracy pani prezydent i kilku set jej pracowników oraz prawdomówność rodzinnego portalu!

 24. W ogóle nie widać efektów pracy w terenie. Nie widać też pozytywów w przeładowanej administracji urzędu. Dlaczego o tym nic nie napisała ta starsza pani urzędująca w portalu rodzinnym Hetman? Dlaczego ona tak dużo pisze pod znakami zapytania? Dlaczego piszą akord, a nie na jakość? Dlaczego nie zatrudnia profesjonalnych redaktorów???

 25. Barney

  No proszę a na hetmanpress cisza!!! Ciekawe dlaczego???

 26. A dlaczego portal rodzinny pani Hetman nic o tym nie napisał? Czy synuś dalej na wyjeździe a Kaśka studiuje historię?
  Dlaczego nabrali wody w usta? Czy takie coś można nazywać mediami? A gdzie obiektywizm i tzw. uroda???

 27. Nie do pomyślenia, pani z PO i popierana przez PO łamie Konstytucję!!! Przecież to kary godne! Czy Gadowski to czytał? Dlaczego opozycja w sejmie ciągle mówi, że to PiS łamie Konstytucję?
  Trzeba wyeliminować te antytalenty przy wyborach, jej zastępców i tych z ich grona też!!!

 28. Syn od Hetmanowej wyjechał do Wrocławia. W rodzinnym portalu pani Hetman siedzi starsza pani – kto to jest?
  Portal w ogóle stracił renomę, pisze na ilość, a nie jakość! Brak profesjonalizmu w pisaniu!

 29. Za co ona i jej najwyższa Kadra kierownicza biorą co miesiąc aż tyle kasy? Za co płaci tym swoim pracownikom? Partacko sprawuje obsługę prawną Urzędu Miasta jej prywatna kancelaria adwokacka z Wodzisławia? Za co ona im wszystkim aż tyle płaci? Zero poczucia odpowiedzialności za pieniądze publiczne!!! Działa niczym HGW też z PO. Kiedy w końcu odejdą z tego urzędu? Kto w końcu ją poskromni???

Leave a comment