Dziękujemy Tobiasz!

Wychowanek JKH GKS Jastrzębie, Tobiasz Bigos kończy zawodniczą karierę. Ostatnie pięć sezonów spędził w macierzystym klubie, gdzie rozegrał 168 meczów ligowych.

33-letni defensor w swojej karierze reprezentował takie kluby jak: SMS Sosnowiec, HK 91 Senica (U20, Słowacja), Dukla Senica (2 liga słowacka), JKH Czarne Jastrzębie (1 liga), Stoczniowiec Gdańsk, KH Sanok, GKS Tychy, GKS Katowice, Polania Bytom, by na koniec kariery wrócić do JKH GKS Jastrzębie.

W ostatnich pięciu sezonach Tobiasz Bigos rozegrał 168 meczów z jastrząbkiem na piersi w esktraligowych rozgrywkach. Zdobył w nich 34 punkty zaliczane do klasyfikacji kanadyjskiej za 6 goli i 28 asyst. W klasyfikacji plus/minus zgromadził 19 oczek „na plusie”. Na ławce kar defensor spędził 68 minut.

  • To była najdłuższa i najlepsza przygoda mojego życia. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali i których spotkałem na swojej drodze. Czas na kontynuację, nowy rozdział, wszystkiego dobrego i do zobaczenia – napisał na swoim profilu na popularnym portalu społecznościowym zawodnik.

Już teraz możemy uchylić rąbka tajemnicy, że zawodnik nie zamierza rozstawać się z hokejem na lodzie. O szczegółach nowego etapu w karierze zawodowej Tobiasza Bigos dowiedziecie się już wkrótce z lektury wywiadu z wychowankiem JKH.

Źródło: JKH GKS Jastrzębie