Dzień Przedsiębiorczości w Zespole Szkół Zawodowych

19 listopada 2019r. w Zespole Szkół Zawodowych w odbyła się piąta edycja Dnia Przedsiębiorczości zorganizowanego w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego celem jest  promowanie świadomego rozwoju, przedsiębiorczości oraz podejmowania biznesowych inicjatyw. 

Zebrani goście – wiceprezydent miasta Roman Foksowicz, wiceprzewodniczący Rady Miasta-Alina Chojecka i  Ryszard Piechoczek, była przewodnicząca Komisji Edukacji i Polityki Społecznej Anna Toborowicz, inspektor Wydziału Edukacji Monika Dudacy, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Jastrzębiu-Zdroju  Dariusz Przygodzki, dyrektor biura Cechu Rzemiosł Różnych w Wodzisławiu  Śląskim Anna Orszulik-Oślizlok, starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Wodzisławiu  Śląskim  Jerzy Waltar,  uczniowie szkół podstawowych oraz Zespołu Szkół Zawodowych wzięli udział w konferencji pod hasłem „Od ucznia do przedsiębiorcy”. Prelegenci – Kazimierz Wawrzyczek – starszy Cechu  Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców  w  Jastrzębiu-Zdroju i właściciel Zakładu Stolarskiego Wawrimex oraz Tomasz Sobocik – mistrz świata we fryzjerstwie męskim ,  podzielili się z zebranymi doświadczeniem zawodowym. 

Artystycznym akcentem  Dnia Przedsiębiorczości  były eliminacje w ramach „Ligi Młodych Kreatorów”. Zmagania konkursowe polegały na przygotowaniu stylizacji (fryzura, makijaż, strój) inspirowanych znakami zodiaku. Tę część imprezy koordynował Maciej Wójciak z firmy „Koloryzacje.com”. Zwyciężczyniami szkolnych eliminacji zostały Martyna Prochasek oraz Bernadetta Króliczek. Dziewczyny wraz z modelkami będą reprezentowały Zespół Szkół Zawodowych w finale „Ligi Młodych Kreatorów”, który odbędzie się wiosną 2020r. w Żorach.

Po prelekcjach i pokazie zebrani uczniowie uczestniczyli w warsztatach promujących zawody technik chłodnictwa i klimatyzacji, mechanik pojazdów samochodowych oraz zapoznali się z projektami unijnymi realizowanymi w Zespole Szkół Zawodowych.  Ósmoklasiści mogli też wirtualnie spacerować w kopalni dzięki warsztatom prowadzonym przez Aldonę Urbanek i Joannę Ratomską z JSW Szkolenie i Górnictwo.

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.