EFEKTY CZWARTKOWYCH DZIAŁAŃ "PRĘDKOŚĆ"

EFEKTY CZWARTKOWYCH DZIAŁAŃ "PRĘDKOŚĆ"

Działania wymierzone w drogowych piratów zakończyły się wczoraj punktualnie o godzinie 22.00. Nie oznacza to jednak, że dziś mundurowi będą mniej czujni i obojętni wobec zachowań związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. W akcji wzięło udział 11 policjantów, którzy przez 16 godzin służby, przy wykorzystaniu ręcznego miernika prędkości oraz wideorejestratora, stwierdzili aż 31 przypadków drogowej brawury.

Działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość” prowadzone są już od kilku lat. Zdecydowana większość kierujących nie raz słyszała, o tego rodzaju akcji przeglądając codzienną prasę lub słuchają radia. Mimo iż w jakimś stopniu społeczeństwo ma świadomość zagrożenia wynikającego z przekraczania dozwolonej prędkości, za każdym razem mundurowi z drogówki spotykają się z dosyć sporą ilością przypadków, kiedy wskazania licznika są daleko od normy. Walka z drogowymi piratami trwa.
W działaniach wzięło udział 11 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju. W godzinach 06:00 do 22:00 mundurowi wylegitymowali 46 osób i skontrolowali tyle samo pojazdów. Łącznie ujawnili 31 wykroczeń drogowych, związanych z „ciężką nogą” kierujących.
W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać, przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

źródło: Policja Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *