ELEKTRYZUJĄCE DERBY PRZED KADRĄ

ELEKTRYZUJĄCE DERBY PRZED KADRĄ

Na finiszu wyczerpujących dwóch tygodni grania w systemie wtorek – piątek – niedziela hokeiści JKH GKS Jastrzębie powalczą w derbowym wyjazdowym spotkaniu z GKS Katowice. Pasjonująco zapowiadający się pojedynek w „Satelicie” odbędzie się 30 października 2020 roku i jest ostatnim meczem naszego zespołu przed zgrupowaniem prowadzonej przez Roberta Kalabera reprezentacji Polski. Początek zawodów o godz. 18:30.

Wprawdzie w tabeli ekstraligi ekipa z Katowic zajmuje obecnie piąte miejsce, ale jest to pokłosie przymusowych przerw spowodowanych kwarantanną. Podopieczni Piotra Sarnika mają do rozegrania trzy zaległe spotkania i zapewne wzbogacą swój dorobek punktowy. Nie można ukrywać, że katowiczanie są „na fali”, bowiem wygrali pięć ostatnich meczów, w tym z GKS Tychy (4:1) i Re-Plast Unią Oświęcim (4:3 k.). Tę ostatnią ekipę pokonali zresztą na jej rzadko zdobywanym obiekcie, na dodatek na finiszu trzeciej tercji odrabiając stratę z rezultatu 0:2. Takie osiągnięcia muszą budzić respekt.

Co ciekawe, ostatnim zespołem, który pokonał GKS Katowice, jest… JKH GKS Jastrzębie. Miało to miejsce miesiąc temu na Jastorze, gdy kapitalną (nomen omen) partię w derbach zaliczył kapitan naszego zespołu Maciej Urbanowicz. Dwa gole „Urbana” zdobyte po znakomitych zagraniach zadecydowały o trzech punktach dla jastrzębian. Spory udział w zwycięstwie miał także Marek Hovorka, którego występ w piątkowym meczu stoi niestety pod znakiem zapytania. Decyzję w tej sprawie nasz sztab szkoleniowy podejmie w piątkowy poranek. Dodajmy zarazem, że na derby do naszego zespołu wraca po krótkiej przerwie Łukasz Nalewajka, który będzie do dyspozycji trenera.

Przypomnijmy, że kilkadziesiąt godzin po meczu w Katowicach Robert Kalaber wraz z powołanymi przez siebie zawodnikami JKH GKS rozpocznie zgrupowanie reprezentacji Polski, którego bazą będzie Lodowisko Jastor. Kadrowicze spotkają się w Jastrzębiu-Zdroju i stąd też wyruszą na wyjazdowy dwumecz z Węgrami. Nie oznacza to jednak, że pozostali nasi hokeiści będą mogli liczyć w ciągu „przerwy na reprezentację” na urlopy.

– W sobotę jeszcze normalnie trenujemy, natomiast niedzielę i w poniedziałek chłopaki mają wolne. Od wtorku wracamy do pracy na pełnych obrotach – informuje II trener Rafał Bernacki, który będzie przewodził zajęciom pod nieobecność Kalabera.

POLSKA HOKEJ LIGA
SEZON ZASADNICZY 2020/2021


GKS KATOWICE
15. KOLEJKA
30.10.2020, godz. 18:30
Sędziują: M. Krzywda, P. Kosidło
TRANSMISJA

JKH GKS JASTRZĘBIE
BILANS MECZÓW
(Ekstraliga)
16
(15-1-0)
ZWYCIĘSTWA20
(18-1-0-1)
104BRAMKI134
BILANS MECZÓW
(Katowice)
10
(9-1-0)
ZWYCIĘSTWA8
(6-1-0-1)
59BRAMKI51

W nawiasach liczba zwycięstw po: 3 tercjach – dogrywce – karnych – walkower

źródło: jkh.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *