EMOCJE W HAWIERZOWIE

EMOCJE W HAWIERZOWIE

W przedostatnim (a zarazem ostatnim wyjazdowym) sparingu przed sezonem 2020/2021 hokeiści JKH GKS Jastrzębie musieli po wyrównanym, ciekawym i zakończonym rzutami karnymi widowisku uznać wyższość czeskiego HC AZ Hawierzów. Gole dla naszego zespołu strzelili Martin Kasperlik i Roman Rac. Okazja do rewanżu już we wtorek na Jastorze!

Czwartkowy pojedynek nie mógł rozpocząć się lepiej dla naszego zespołu, który w 9. minucie wyszedł na prowadzenie za sprawą trafienia Martina Kasperlika. Czech w swoim stylu na szybkości urwał się rywalowi i otworzył wynik zawodów. Niestety, korzystnego rezultatu nie udało się jastrzębianom utrzymać do końca premierowej partii, bowiem na zaledwie dziesięć sekund przed syreną Patrika Nechvatala zdołał pokonać Dominik Sklenarz.

Na kolejnego gola czekaliśmy do 29. minuty, kiedy to po dłuższym oblężeniu jastrzębskiej bramki rywale po raz pierwszy tego dnia uzyskali prowadzenie dzięki trafieniu Filipa Semana. Na szczęście reakcja naszego zespołu była odpowiednia i od tego momentu to JKH GKS przejął inicjatywę. Niestety, podopieczni Roberta Kalabera nie zdołali wykorzystać nawet kapitalnej okazji z 37. minuty, mając zdecydowaną przewagę liczebną w ofensywie.

Tym samym prowadzenie Hawierzowa utrzymało się niemal do połowy trzeciej partii, gdy swoje „trzy grosze” do wyniku dołożył pozyskany przez nasz klub w przerwie letniej Roman Rac. Słowak poradził sobie z obrońcą gospodarzy i doprowadził do wyrównania. Gol uskrzydlił jastrzębian, którzy do końca trzeciej tercji ostro walczyli o trzeciego gola, jednak na ich drodze albo stał Alesz Stezka, albo… pech, bowiem w 53. minucie po strzale Dominika Pasia rywali uratował słupek. Z kolei po naszej stronie tafli świetnie spisywał się Patrik Nechvatal, który chwilę potem wygrał pojedynek z Martinem Adamskym.

Ostatecznie w regulaminowym czasie gry mieliśmy remis, który nie uległ zmianie także w dogrywce. W efekcie hokeiści przystąpili do konkursu rzutów karnych. Te skuteczniej egzekwowali gospodarze, a decydujące trafienie zapisał na swoje konto Jakub Doktor.

Już w najbliższy wtorek, 8 września o godz. 18:00 JKH GKS Jastrzębie ponownie skrzyżuje kije z HC AZ Hawierzów, przy czym tym razem będzie to miało miejsce na naszym Lodowisku Jastor. O ile sytuacja pozwoli, pojedynek ten będą mogli zobaczyć kibice. O dostępności trybun będziemy was informować na bieżąco.

3 września 2020, Hawierzów, 18:00
HC AZ Heimstaden Hawierzów – JKH GKS Jastrzębie 3:2 k. (1:1, 1:0, 0:1, k. 2:1)
0:1 Kasperlik (Sawicki) 08:43
1:1  Sklenarz (Mrowiec, Maruna) 19:50
2:1 Seman (Sklenarz, Szturc) 28:02
2:2 Rac (Urbanowicz) 47:51
3:2 Doktor 65:00 (dec. karny)

JKH GKS Jastrzębie: 7. Nechvatal (1. Marek) – 3. Jass, 55. Klimiczek, 92. Urbanowicz, 25. Hovorka, 89. Rac – 17. Górny, 69. Bryk, 82. Kasperlik, 14. Paś, 13. Sawicki – 16. Kostek, 59. Horzelski, 18. Sołtys, 21. Wałęga, 20. Ł. Nalewajka – 94. Gimiński, 5. Michałowski, 71. Płachetka, 98. Jarosz, 22. R. Nalewajka.

źródło: www.jkh.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *