ENERGA LEPSZA W KARNYCH

ENERGA LEPSZA W KARNYCH

Na ten mecz czekaliśmy od 7 marca. W środowe późne popołudnie hokeiści JKH GKS Jastrzębie po raz pierwszy od kilku miesięcy rozegrali spotkanie na tafli Jastora, podejmując towarzysko Energę Toruń. Pojedynek zakończył się zwycięstwem gości 2:1 po rzutach karnych, a honorowe trafienie po naszej stronie zapisał na swoje konto Mateusz Bryk.

Zawody nie były wielkim widowiskiem, czego dowodem był m.in. brak bramek zdobytych w przewagach, których obie ekipy nie zdołały wykorzystać. Najlepszą do tego okazję mieli goście na pięć minut przed syreną, gdy nie pokonali Davida Marka mimo gry w pięciu na trzech.

Generalnie można uznać, iż mieliśmy do czynienia z wyrównanym pojedynkiem ekip będących na nieco innym etapie przygotowań do sezonu, co w przypadku jastrzębian było spowodowane przerwą na kwarantannę oraz koniecznością gry w niepełnym zestawieniu. Ponadto przez połowę spotkania ekipa gospodarzy musiała radzić sobie bez Kamila Wróbla, który doznał w 28. minucie dotkliwego urazu twarzy.

Wynik spotkania otworzył już w 2. minucie Michaił Szabanow, który wykorzystał rzut karny po faulu Jakuba Michałowskiego. Jastrzębianie odpowiedzieli w 37. minucie, kiedy to celnym trafieniem spod niebieskiej zaskoczył golkipera rywali wracający do Jastrzębia po kilku „tyskich” latach wychowanek naszego klubu Mateusz Bryk. Rezultat remisowy utrzymał się do końca trzeciej tercji, po której od razu rozegrano emocjonujący konkurs rzutów karnych. Tę część zawodów rozstrzygnęła dopiero siódma seria najazdów, a decydującego gola zapisał na swoje konto Fiodor Jarowiński. Dodajmy, iż jedynego karnego po naszej stronie wykorzystał wspomniany wyżej Mateusz Bryk.

Kolejnym sparingpartnerem JKH GKS Jastrzębie będzie 1 września na wyjeździe GKS Katowice.

26 sierpnia 2020, Jastrzębie-Zdrój, 17:00
JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń 1:2 k. (0:1, 1:0, 0:0, k. 1:2)
0:1 Szabanow 1:21 (karny)
1:1 Bryk (Paś, Wałęga) 36:30
1:2 Jarowiński 60:00 (dec. karny)

JKH GKS Jastrzębie: 7. Nechvatal (od 30:31 1. Marek) – 69. Bryk, 59. Horzelski, 92. Urbanowicz, 21. Wałęga, 14. Paś – 3. Jass, 55. Klimiczek, 82. Kasperlik, 89. Rac, 13. Sawicki – 16. Kostek, 5. Michałowski, 22. R. Nalewajka, 98. Jarosz, 15. Wróbel – 94. Gimiński, 27. Wróblewski.

Kary: 8 min – 12 min / Widzów: 200.
Sędziowali: Paweł Breske, Marcin Polak (główni) oraz Kamil Cieśla, Dawid Pabisiak (liniowi).

źródło: www.jkh.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *