FESTYN BEZPIECZEŃSTWA

„Festyn Bezpieczeństwa” – pod takim hasłem odbył się w Jastrzębiu-Zdroju festyn, w którym udział wzięli również policjanci. W trakcie wydarzenia przypominano uczestnikom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz o zagrożeniach, z jakimi dzieci mogą, się spotkać spędzając, wakacje w mieście. Każdy uczestnik wspólnej zabawy mógł, doświadczyć na własnej skórze jak działa symulator zdarzeń. Głównym zainteresowaniem cieszyły się radiowozy, motory, psy policyjne oraz praca strażaków.


Policjanci z jastrzębskiej komendy wzięli udział w Festynie Bezpieczeństwa, który odbył się przed halą widowiskowo-sportową.

Podczas imprezy było wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i starszych mieszkańców. Każdy uczestnik wspólnej zabawy mógł, doświadczyć na własnej skórze, jak działa symulator wypadków. Policjanci przekazali zarówno najmłodszym, jak i starszym dzieciom podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Głównym zainteresowaniem cieszyły się radiowozy oraz motory policyjne.

Stróże prawa bardzo chętnie włączyli się w tak ważną inicjatywę promując dodatkowo bezpieczeństwo podczas wakacji. Podczas spotkania podkom. Robert Szablicki z jastrzębskiej drogówki przeprowadził pouczającą pogadankę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas całej imprezy każdy, zarówno dziecko, jak i dorosły, mógł zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, ale również i motocykla z cieszyńskiej drogówki. Wśród uczestników pikniku kom. Aneta Zachariasz rozdawała również odblaski, książeczki edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w czasie wakacji oraz ulotki dotyczące akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Policjanci zaprezentowali scenkę, która przedstawiała zatrzymanie osób poszukiwanych, czynności technika dotyczące zabezpieczania śladów i postępowanie przy zabezpieczeniu odnalezionej broni.

Straż pożarna pokazała przebieg akcji ratowniczej, gdy w pojeździe są uwięzione osoby i trzeba rozciąć samochód.

Policjanci z Rybnika zaprezentowali tresurę psów policyjnych, a każdy uczestnik mógł zobaczyć i wziąć udział w pobieraniu odcisków linii papilarnych.

źródło: policja Jastrzębie