GKS wrócił do treningów

W poniedziałkowe popołudnie zawodnicy GKS-u Jastrzębie na boisku przy ul. Kościelnej rozpoczęli przygotowania do sezonu 2019/2020.

Zanim jednak rozpoczęły się zajęcia, cała drużyna wraz ze sztabem szkoleniowym pożegnała raz jeszcze kończących pracę w GKS-ie Jastrzębie Damiana Zawieruchę i Daniela Gajdę. Następnie 24 zawodników odbyło trening, wśród których można było zobaczyć kilka nowych twarzy. Byli to testowani: obrońca Michał Bojdys (ROW 1964 Rybnik) oraz pomocnicy Daniel Liszka (Górnik Zabrze) i Jakub Siedlecki (Wisła Sandomierz).

Na treningu pojawili się także powracający z wypożyczenia Bartosz Szelong oraz wypożyczony w rundzie wiosennej z Górnika Zabrze Adam Wolniewicz. Nie trenowali z kolei Kamil Szymura, który przechodzi rehabilitację po artroskopii kolana oraz Dominik Szczęch, przebywający na testach w drugoligowej Stali Stalowa Wola.

Do końca tygodnia treningi odbywały się przy ul. Kościelnej, a w sobotę rozegramy pierwszy sparing z Unią Turza Śląska. W poniedziałek i wtorek zawodnicy przejdą testy wydolnościowe na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, a od środy rozpoczną obóz w Kamieniu.

Kadra na pierwszym treningu
Bramkarze: Grzegorz Drazik, Mateusz Kurzanowski, Bartosz Szelong
Obrońcy: Michał Bojdys, Dawid Gojny, Kacper Kawula, Dominik Kulawiak, Oskar Mazurkiewicz, Przemysław Pastuszak, Adam Wolniewicz
Pomocnicy: Rafał Adamek, Farid Ali, Dawid Chochulski, Łukasz Gajda, Bartosz Jaroszek, Daniel Liszka, Marek Mróz, Jakub Siedlecki, Patryk Skórecki, Damian Tront
Napastnicy: Kamil Adamek, Kamil Jadach, Jakub Wróbel, Adam Żak

Źródło: GKS Jastrzębie