Główny Inspektor Farmaceutyczny ostrzega przed kupnem szczepionek oraz leków na COVID -19 przez internet!

Główny Inspektor Farmaceutyczny ostrzega przed kupnem szczepionek oraz leków na COVID -19 przez internet!

Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego coraz częściej docierają informacje z Europy dotyczące nielegalnej sprzedaży szczepionek i leków przeciwko COVID-19 przez internet.

W związku z tym apelujemy, aby zachowali Państwo szczególną czujność i nie kupowali domniemanych szczepionek ani preparatów chroniących przed zakażeniem koronawirusem w internecie.
 
Fałszywe szczepionki oraz leki niewiadomego pochodzenia niosą duże ryzyko dla zdrowia, ponieważ nie są one testowane ani sprawdzane pod względem bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że szczepienia przeciw COVID-19 realizowane są jedynie w wyznaczonych do tego miejscach, po wcześniejszej rejestracji na szczepienie. Najistotniejsze informacje dotyczące punktów szczepień, sposobu rejestracji oraz zasad realizowanego harmonogramu szczepień dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Jeśli chodzi o zdrowie nie warto ryzykować!

Jeśli chcą Państwo przeczytać więcej informacji nt. bezpiecznych zakupów leków w internecie zapraszamy do zapoznania się z naszymi publikacjami dostępnymi tutaj.

źródło: gov.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *