Interwencja monitorowana

Interwencja monitorowana

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju wyposażeni zostali w kamery nasobne, które stanowić będą element ich codziennego wyposażenia.

Pomimo trwającej w Polsce i w Czechach sytuacji pandemicznej, nie zwolniła tempa realizacja transgranicznego projektu realizowanego przez Jastrzębie-Zdrój i jego czeskie miasta partnerskie Karwinę i Hawierzów, w ramach którego doposażane są jednostki straży miejskich z tych miast.

Zakupiony w ramach projektu nasobny system rejestracji obrazu ma służyć poprawie bezpieczeństwa funkcjonariusza w jego codziennej pracy i transparentności prowadzonych działań. Dodatkowe wyposażenie strażników miejskich służyć ma ograniczeniu agresji ze strony osób, wobec których podejmowane są działania, ograniczy także bezpodstawne skargi na nieprawidłowe przeprowadzenie interwencji lub przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy. Zapis z kamer stanowić będzie ponadto materiał dowodowy wykorzystywany do poprawnej identyfikacji sprawców zdarzeń.

Przypomnijmy, że to kolejny zakup doposażający jastrzębską jednostkę Straży Miejskiej, zrealizowany w ramach serii transgranicznych projektów, które na przestrzeni ostatnich kilku lat realizowało miasto. System do znakowania rowerów syntetycznym DNA, system łączności radiowej oraz seria szkoleń i warsztatów kierowanych do funkcjonariuszy straży miejskich tych trzech miast służyć ma poprawie bezpieczeństwa mieszkańców i turystów po obu stronach granicy.

Kamery nasobne zakupione zostały w ramach projektu „Bezpieczeństwo bez granic – projekt współpracy Straży Miejskich z Jastrzębia-Zdroju, Karwiny i Hawierzowa”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński w ramach Funduszu Mikroprojektów Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020 oraz budżetu państwa.

źródło: jastrzebie.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *