JAK TŁUMACZĄ POLICJANTOM BRAK MASECZEK?

JAK TŁUMACZĄ POLICJANTOM BRAK MASECZEK?

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że mijające nas w przestrzeni publicznej osoby mają założone maseczki. Funkcjonujący od 16 kwietnia nakaz zakrywania ust i nosa w miejscach ogólnodostępnych przyjął się bez większych zastrzeżeń. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy mundurowi muszą przypominać o tym obowiązku i wówczas zdarza się im usłyszeń zaskakujące uzasadnienia ich braku.

Jak zatem tłumaczą brak maseczek legitymowane przez jastrzębskich mundurowych osoby?
Niestety, w dalszym ciągu dla niektórych mieszkańców naszego miasta duży problem stanowi zachowanie minimalnych 2 metrów odległości. Mają z tym kłopot szczególnie te osoby, które rozkoszując się promieniami słońca, najczęściej w towarzystwie, ulegają także przyjemności wspólnego spożywania wysokoprocentowych trunków. Tu, trudno mówić o obowiązkowych maseczkach. W takich przypadkach policjanci najczęściej słyszą, że przepisy ich nie dotyczą, bo nie mieli kontaktu z nikim zarażonym. Tłumacząc się, akcentują swój lekceważący stosunek do obowiązujących przepisów i obecnej sytuacji w kraju spowodowanej pandemią.
Dokładnie takim brakiem poczucia odpowiedzialności wykazali się wczoraj dwaj nietrzeźwi mężczyźni, którzy na przystanku autobusowym przy ulicy Karola Miarki nie stosowali się do obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz nie zachowywali odległości 2 metrów od siebie. Jeden z mężczyzn 35-latek był świadom popełnionego wykroczenia- zakrył twarz maseczką, został pouczony przez mundurowych. Niestety drugi z mężczyzn 41-latek, mimo kilkukrotnego pouczenia o zakryciu twarzy nie zamierzał tego uczynić. Mundurowi z przeprowadzonej interwencji sporządzili wniosek o ukaranie do Sądu. Z innej interwencji, także wczoraj na ulicy Wyspiańskiego, około godziny 14.30 z udziałem kolejnego miłośnika alkoholowych napojów, mężczyzna także nie posiadał maseczki. Z uwagi, iż jastrzębianin w ciągu kilku ostatnich dni notorycznie spożywa alkohol w miejscach publicznych, oraz nie stosuje się do obowiązku zasłaniania twarzy, stróże prawa i w tym wypadku sporządzili wniosek do Sądu o ukaranie nieodpowiedzialnego jastrzębianina.

Pamiętajmy…
Od 16 kwietnia 2020 r. obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w konkretnych sytuacjach – przede wszystkim w miejscach ogólnodostępnych. Usta i nos mogą być zasłonięte nie tylko maską, ale też szalikiem, chustą lub innym kawałkiem tkaniny.

źródło : policjajastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *