Jan Woś z licencją UEFA PRO!

Jan Woś pozytywnie ukończył kurs trenerski i zdobył licencję UEFA PRO!

  • Cały kurs trwał 15 miesięcy i składał się z dwunastu trzydniowych zjazdów w Białej Podlaskiej, czyli w siedzibie szkoły trenerów. Zdobywaliśmy wiedzę z zakresu m.in. psychologii sportu, zarządzania, wizerunku i oczywiście z zagadnień trenerskich. Oprócz tego każdy z nas, a było nas 25 trenerów, m. in. Radosław Sobolewski, Aleksandar Vuković czy Ivan Djurdević, na zaliczenie przeprowadzał jeden trening taktyczny z tematu, który otrzymał. Później zostaliśmy podzieleni na 4 mikrogrupy z opiekunami, moim był Dariusz Pasieka, dyrektor szkoły trenerów. Każdy z nas musiał przeprowadzić w swoich klubach dwa treningi, ale wtedy już my decydowaliśmy o tematyce zajęć – opisuje trener Woś.
  • Ponadto byliśmy na pięciodniowej wizycie w Nyonie, siedzibie UEFA, gdzie mieliśmy warsztaty ze światowej klasy trenerami, na przykład Roberto Martinezem, który na Mistrzostwach Świata w Rosji zdobył brązowy medal z reprezentacją Belgii. Uczestniczyliśmy także w Ogólnopolskiej Konferencji Trenerów, gdzie analizowaliśmy ostatnie Mistrzostwa Świata w Rosji, z czego musieliśmy przygotować raport. Mi przypadła reprezentacja Kostaryki. Cały kurs kończył się w kwietniu. Pierwszego dnia była obrona pracy dyplomowej, a drugiego egzamin złożony z 8 pytań dotyczących całości kursu.
  • Dzięki kursowi do człowieka dociera coraz więcej spraw, bo jako zawodnik patrzy się inaczej na rolę i pracę trenera. Oczywiście niczego to nie gwarantuje, bo wiadomo, że same uprawnienia to tylko papier, natomiast wiedza, jaką się zdobywa podczas kursu, z pewnością pomoże w lepszym prowadzeniu drużyny i samej kariery trenerskiej – kończy asystent trenera Jarosława Skrobacza.

Oficjalne wręczenie dyplomów UEFA PRO odbędzie się 27 lipca w Łodzi, na Ogólnopolskiej Konferencji Trenerów, podczas obchodów 100-lecia Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Gratulujemy!

Źródło: GKS Jastrzębie