Jastrzębianie nagrodzeni w konkursie Obiektywnie Śląskie

Jastrzębianie nagrodzeni w konkursie Obiektywnie Śląskie

Aneta Czarnocka-Kanik i Michał Kaczorek zdobyli nagrody w kategorii fotoreportaż. Oboje reprezentują Stowarzyszenie Jastrzębski Klub Fotograficzny „Niezależni”.

W piątek 23 października w katowickim NOSPR-ze odbyła się Gala Finałowa XI edycji konkursu fotograficzno-filmowego „Obiektywnie Śląskie”. W kategorii fotoreportaż pierwsze miejsce zdobył Michał Kaczorek, zaś jedno z wyróżnień przypadło Anecie Czarnockiej-Kanik z Jastrzębia-Zdroju.

Ta edycja była wyjątkowa – podkreślali prowadzący. To właśnie ze względu na pandemię tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem „Śląskie przebudzenie”. Napłynęły 132 prace konkursowe a wśród nich aż 109 fotoreportaży. Laureatów wyłonili wybitni jurorzy: Tadeusz Rolke, Tomasz Sikora, Adam Sikora, Antoni Cygan i Jacek Joostberens.

  • Śląskie przebudzenie – tytuł tegorocznej prezentacji wpisał się w to, czego nikt z nas się nie spodziewał, motywując do działania. Po drugie życie w poczuciu zagrożenia epidemią, sprowokowało uczestników do rozważań nad życiem tu i teraz, do konfrontacji z nieznanym, do przyglądania się i wyciągania wniosków, do dogłębnej i wnikliwej obserwacji świata, ale może przede wszystkim do przyglądania się sobie i swoim odczuciom – odczytano w liście Jacka Joostberensa w czasie Gali.

W czasie gali odsłonięto wystawę najlepszych fotoreportaży, które przez najbliższy miesiąc będzie można podziwiać w NOSPR-ze. Następnie będzie dostępna w różnych miejscach w całym województwie.

Zobaczcie nagrodzone fotoreportaże jastrzębskich fotografów:

Koronawczasy, Michał Kaczorek

Miałem sen, Aneta Czanocka-Kanik

źródło: jastrzebie.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *