JASTRZĘBSCY POLICJANCI BĘDĄ DBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO W REJONACH CMENTARZY

JASTRZĘBSCY POLICJANCI BĘDĄ DBAĆ O BEZPIECZEŃSTWO W REJONACH CMENTARZY

Przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki. By każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. To również czas, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych! Działania w rejonie cmentarzy rozpoczną się w tym roku już w piątek 30.10 br., a potrwają one do dnia 2.11.2020.

Działania w rejonach jastrzębskich cmentarzy policjanci rozpoczną w tym roku już w piątek 30.10.2020 i potrwają one do 2.11.2020. W tym czasie mundurowi prowadzić będą wzmożone kontrole drogowe, zwracając w szczególności uwagę na prędkość, trzeźwość kierowców i na to, czy najmłodsi podróżują w wymaganych przepisami fotelikach. Oczywiście policjanci czuwać będą również na tym, czy wszyscy odwiedzający groby przestrzegają obowiązujących obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią Covid-19. Pamiętajmy zatem o obowiązku zasłaniania nosa i ust oraz o konieczności zachowaniu dystansu społecznego.
W Jastrzębiu-Zdroju zostaną wprowadzone następujące ograniczenia w ruchu drogowym oraz dodatkowe oznakowanie dróg:

  • na ulicy Okrzei: od wjazdu po stronie lewej: B-36 „zakaz zatrzymywania się”, od domu pogrzebowego w kierunku ulicy Cieszyńskiej po prawej stronie: B-36 „zakaz zatrzymywania się”
  • na ulicy Ogrodowej: na odcinku od skrzyżowania z ulicą Dębową, B-36 „zakaz zatrzymywania się” – obustronnie; od skrzyżowania z ulicą Dębową do cmentarza B-1 „zakaz ruchu”
  • ulica 1 Maja po prawej stronie jadąc od ulicy Kasztanowej w kierunku ulicy Karola Miarki, nie będzie obowiązywał znak B-36 „zakaz zatrzymywania się”.

źródło: Policja Jastrzębie

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *