Jastrzębski szpital także dla chorych na COVID-19

Jastrzębski szpital także dla chorych na COVID-19

Wstrzymano planowane zabiegi i przyjęcia. Szpital będzie przyjmował w sytuacjach pilnych i nagłych.

Zgodnie z decyzją Wojewody Śląskiego Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju od 16 października 2020 r. staje się ośrodkiem przeznaczonym również dla pacjentów chorujących na COVID-19. Do tej pory pacjeci zakażeni koronawirusem kierowani byli do szpitali jednoimiennych. Ze względu na duży wzrost zachorowań w ostatnim czasie istnieje obawa, że niebawem może być potrzebne więcej miejsc. Docelowo, jastrzębski szpital będzie dysponował 45 łóżkami dla wymagających opieki chorych na COVID-19.

Aby było to możliwe konieczne są zmiany organizacyjne – zabezpieczenie miejsc dla osób z koronawirusem wymaga wstrzymania przyjęć związanych z zabiegami i badaniami planowymi. Od 16 października szpital będzie przyjmował pacjentów w sytuacjach nagłych i pilnych, wymagających ratowania życia.

Sytuacja jest trudna nie tylko dla pacjentów, ale również dla personelu medycznego. Pracownicy szpitala mają nadzieję, że wkrótce sytuacja epidemiczna pozwoli szpitalowi powrócić do standardowego funkcjonowania. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy liczą na wsparcie i zrozumienie mieszkańców miasta i regionu.

źródło: www.jastrzebie.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *