JEDENASTU LIGOWYCH RYWALI

JEDENASTU LIGOWYCH RYWALI

Władze Polskiej Hokej Ligi poinformowały o zakończeniu procesu licencyjnego do rozgrywek ekstraligi w sezonie 2020/2021. Dzięki temu wiemy już, iż JKH GKS Jastrzębie będzie mierzył się z jedenastoma przeciwnikami. Wśród nich są trzy ekipy, które powrócą na Jastor po kilku latach.

W czerwcu oraz na początku lipca licencję uzyskało dziewięć klubów. Obok JKH GKS Jastrzębie były to także: GKS Tychy, Re-Plast Unia Oświęcim, GKS Katowice, Comarch Cracovia, Energa Toruń, Podhale Nowy Targ oraz nowi-starzy ekstraligowcy – KTH Krynica i Stoczniowiec Gdańsk.

Z kolei w dniu 14 lipca władze PHL ogłosiły, iż do tego grona dołączyły także Zagłębie Sosnowiec oraz, po trzech latach spędzonych w II lidze Słowacji, klub z Sanoka, który ma występować pod historycznym szyldem STS.

Wraz z jedenastoma wyżej wymienionymi drużynami ekstraligę stworzy także ponownie Kadra PZHL U23. Spośród uczestników zeszłorocznych rozgrywek w sezonie 2020/2021 zabraknie Lotosu PKH 2014 Gdańsk.

Jak informuje komisarz PHL Marta Zawadzka, w najbliższych dniach powinniśmy poznać oficjalny terminarz sezonu, który ma ruszyć 11 września.

źródło: JKH

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *