Jesse Rohtla wzmocnił siłę ataku

Jesse Rohtla będzie w zbliżającym się sezonie reprezentował barwy JKH GKS Jastrzębie. 31-letni fiński napastnik, który w dwóch poprzednich sezonach był jednym z wyróżniających się ofensywnych zawodników Polskiej Hokej Ligi, postanowił kontynuować polską część swojej kariery jako zawodnik naszego klubu. Rothla od kilku dni przebywa w Jastrzębiu-Zdroju, ale najprawdopodobniej nie wystąpi w pierwszym sparingu ekipy trenera Roberta Kalabera z HC Frydek-Mistek. Przypomnijmy, że mecz ten odbędzie się na Jastorze 1 sierpnia o godz. 19:30.

Jesse Rohtla urodził się 8 marca 1988 roku w Lahti. Występował w młodzieżowych drużynach Pelicans Lahti, a następnie także w fińskich HeKi Heinola i Jukurit Mikkeli. Na sezon 2014/2015 powrócił do Pelicans, po czym zdecydował się kontynuować karierę poza granicami ojczyzny. W rezultacie w sezonie 2015/2016 zagrał w kazachskim Kułagierze Pietropawłowsk oraz białoruskim Niomanie Grodno, zaś w następnym – w szwedzkim Asploeven HC. W 2017 roku zdecydował się skorzystać z oferty GKS Katowice, z którym zdobył srebro i brąz Polskiej Hokej Ligi.

Jesse Rohtla ma za sobą ponad siedemdziesiąt występów w fińskiej ekstraklasie, choć głównie grał na jej zapleczu. Ponadto zanotował także epizod w młodzieżowej reprezentacji swojego kraju. W poprzednich sezonach w barwach drużyny z Katowic rozegrał ponad sto spotkań, w których strzelił czterdzieści goli i zanotował ponad siedemdziesiąt asyst. Fin nie jest wprawdzie wysoki (174 cm wzrostu), ale jego atutem są umiejętności techniczne i szybkość.

Źródło: JKH GKS Jastrzębie