Już można zobaczyć mural!

Już można zobaczyć mural!

Choć przygotowano go z myślą o 40. rocznicy Porozumienia Jastrzębskiego, mural przy ulicy Śląskiej jest już widoczny.

Wolne soboty, obniżenie wieku emerytalnego dla pracowników dołowych, wyrównanie płac… Na muralu, który powstał przy ulicy Śląskiej, w prostej, graficznej formie odnaleźć można każdy z postulatów wypracowanych w naszym mieście w 1980 roku. Grafikę, którą zaprojektowała Ewa Podlodowska, zobaczyć mogą wszyscy przejeżdżający przez centrum Jastrzębia-Zdroju.

  • Ten mural, choć w pewien sposób nieoczywisty, jest bardzo wymowny. Każdy, kto zna historię naszego miasta, dostrzeże na nim mnóstwo symboli wprost odnoszących się do treści Porozumienia Jastrzębskiego. Wierzę, że przypadnie on jastrzębianom do gustu i będzie przypominał o roli, jaką nasi mieszkańcy odegrali w najnowszej historii Polski – podkreśla prezydent Anna Hetman.

Mural wzbudził wiele pozytywnych komentarzy wśród mieszkańców Jastrzębia-Zdroju, którzy jego powstawanie na bieżąco komentują w mediach społecznościowych. „Ekstra wyszło! Oby więcej takich zdobień na naszych wielkich płytach, dodają uroku!”, „Piękny !!! Chcemy więcej 🙂 🙂 :)”, ” Trzeba go zobaczyć z bliska. Koncepcja ciekawa. Pięknie udokumentowane czterdziestolecie” – czytamy na Facebooku.

Projekt muralu został wyłoniony spośród 200 zgłoszonych do ogólnopolskiego konkursu. O jego wyborze zadecydowało jury pod przewodnictwem prof. dr. hab. Adama Pociechy z katowickiego ASP. W konkursie na projekt muralu jury przyznało również wyróznienia. Otrzymali je: Jacek Zwolski, Rafał Roskowiński, Dominika Płaszewska, Joanna Żybul, Marcin Tybuś, Marcin Czaja, Michał Polaczek, Piotr Topczyłko, Marek Głowacki i Rafał Herman.

źródło: www.jastrzebie.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *