Korekta rozkładu jazdy od poniedziałku MZK

Dodatkowe kursy na 13 liniach i ponad 400 kilometrów więcej dziennie. To odpowiedź na wnioski pasażerów. 

Korekta rozkładu jazdy od poniedziałku 

Zmiana rozkładu jazdy wprowadzona przez MZK 1 września to modyfikacja około 4 tysięcy kursów tygodniowo i pierwsze od 20 lat tak duże i odważne przedsięwzięcie. Wszystko po to, by rozkład jazdy autobusów był bardziej przejrzysty i dostosowany do potrzeb podróżnych. – Drugim etapem projektu reorganizacji komunikacji było zweryfikowanie tych propozycji przez pasażerów. Dlatego też zachęciliśmy ich do składania wniosków. Wiele z propozycji było bardzo pomocnych i znalazło swoje odzwierciedlenie w korekcje rozkładu jazdy, która wejdzie w życie 21 października – wyjaśnia Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK Jastrzębie. 

W dni robocze na 10 liniach pojawi się 26 dodatkowych kursów. Chodzi głównie o usprawnienie dojazdu do Zebrzydowic, Żor, do Rybnika przez Wodzisław, w kierunku dzielnicy Moszczenica, a także do Bzia przez Ruptawę. Przybędzie także kursów do kopalń: Borynia i Zofiówka, natomiast dojazd do kopalni Pniówek ulegnie znacznej poprawie po zakończeniu remontu ulicy Kruczej w Pawłowicach. Z linii R10 wyodrębniono linię R11 z Jastrzębia do głównego skrzyżowania w Zebrzydowicach, natomiast linia R10 będzie kursować nieco dalej – do Dworca PKP w Zebrzydowicach. Do tej pory obie trasy obsługiwała jedna linia, co mogło wprowadzać pasażerów w błąd. 

Wzmocniona zostanie także komunikacja weekendowa, głownie na trasie do Rybnika przez Wodzisław (linia W10) i w kierunku Szotkowic przez Moszczenicę (M10). W soboty na liniach MZK przybędzie 9 kursów, natomiast w niedzielę 8.

Zapewnienie komunikacji wszystkim pasażerom, którzy wnioskowali o to do MZK Jastrzębie jest niemożliwe. Pojedyncze wnioski, które nie przekładały się na interes większej liczy pasażerów, nie były uwzględnione. 

Rozkład jazdy jest dostępny na stronie internetowej MZK Jastrzębie od północy z czwartku na piątek 18 października. Zmiany pojawią się oczywiście także na tablicach przystankowych.

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.