KRAKÓW ZDOBYTY!

KRAKÓW ZDOBYTY!

Po raz drugi w tym sezonie hokeiści JKH GKS Jastrzębie znaleźli sposób na pokonanie Comarch Cracovii. W niedzielny wieczór nasz zespół zgarnął pod Wawelem cenne trzy punkty, a to oznacza, że jastrzębianie na pewno wystąpią w finałach Pucharu Polski. Gole dla JKH GKS zdobyli Maciej Urbanowicz, Jirzi Klimiczek i Zack Phillips.

Na otwarcie wyniku spotkania w Krakowie czekaliśmy do 16. minuty, w której Maciej Urbanowicz po raz pierwszy pokonał Michaela Petraska. Kapitan JKH GKS przytomnie znalazł się pod bramką „Pasów”, dobijając strzał z dystansu Łukasza Nalewajki, który pocelował w poprzeczkę. Niestety, jastrzębianie nie zdołali dowieźć prowadzenia do przerwy, bowiem podczas kary dla Radosława Sawickiego stan meczu wyrównał Richard Nejezchleb.

O trzech punktach dla podopiecznych Roberta Kalabera zadecydowała udana druga odsłona, w której Petrasek skapitulował dwukrotnie. Najpierw już w 22. minucie na raty pokonał go Jirzi Klimiczek, natomiast w siedem minut później w swoim stylu (czyli ze stoickim spokojem i za sprawą nieziemskiego nadgarstka) gumę w siatce umieścił Zackary Phillips.

W trzeciej tercji „Pasy” zawzięcie dążyły do odzyskania kontaktu z naszym zespołem, ale udało im się to dopiero w 58. minucie, gdy Rudolf Rohaczek posłał do boju szóstego zawodnika z pola. Mimo pewnej nerwówki wicelider z Jastora stosunkowo spokojnie rozegrał ostatnie kilkaset sekund i tym samym kolejne zwycięstwo z rzędu stało się faktem.

Przed JKH GKS Jastrzębie jeszcze jeden mecz drugiej rundy (czyli domowe starcie z Energą Toruń), a następnie rozpoczniemy walkę w trzeciej części fazy zasadniczej.

15 listopada 2020, Kraków, 18:30
Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
0:1 Urbanowicz (Ł. Nalewajka, Jass) 15:33
1:1 Nejezchleb (Doherty, Jeżek) 19:02 5/4
1:2 Klimiczek (Hovorka, Wróbel) 21:13
1:3 Phillips (Sawicki, Hovorka) 28:09
2:3 Gutwald (Kapica, Tiala) 57:58 6/5

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Kostek, Klimiczek, Wróbel, Hovorka, Phillips – Jass, Horzelski, Urbanowicz, Wałęga, Paś – Gimiński, Michałowski, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.

Strzały: 29 – 40 / Kary: 20 min – 10 min / Widzów: bez udziału publiczności.
Sędziowali: Robert Długi, Krzysztof Kozłowski (główni) oraz Marcin Młynarski, Piotr Matlakiewicz (liniowi).

źródło: jkh.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *