KRĘCĄ PROGRAM PROMUJĄCY POLSKĘ

KRĘCĄ PROGRAM PROMUJĄCY POLSKĘ

Autorzy popularnego telewizyjnego programu „Bedekr” realizują właśnie w Polsce zdjęcia do kolejnych odcinków serii. Tym razem promowane będą Karkonosze m.in. z Jelenią Górą i Karpaczem. To efekt działań Polskiej Organizacji Turystycznej.

„Bedekr” to program, w którym znani czescy aktorzy przedstawiają pomysły na wyjątkowe podróże. Najbliższy sezon w całości dotyczyć będzie Polski. – Celem serii jest pokazanie Czechom, że nie muszą jechać daleko, by przeżyć niezapomniane wakacje. Wystarczy, że przekroczą czesko-polską granicę. U nas czeka na nich bogactwo kulturowe, wspaniała kuchnia i różnorodna natura – stwierdza Grzegorz Cendrowski, rzecznik prasowy Polskiej Organizacji Turystycznej.

W poprzednich sezonach „Bedekr” przedstawiał takie kraje jak Austria, Francja, Niemcy czy Włochy. Obecnie realizowane są odcinki opowiadające o polskiej części Karkonoszy. Autorzy programu zwrócą uwagę m.in. możliwość dojazdu na miejsce pociągiem. – Taka podróż daje okazję do zwiedzenia najciekawszych miejsc na trasie Jelenia Góra – Dolina Pałaców i Ogrodów – Karpacz – przekonuje Grzegorz Cendrowski.

Odcinek w Karkonoszach jest kolejnym z serii, które będą opowiadać o Polsce. Pierwsze zdjęcia zrealizowane zostały jeszcze przed pandemią we Wrocławiu, natomiast w dalszej kolejności ekipa czeskiej telewizji uda się m.in. do Poznania, Trójmiasta i na Podlasie. – Szacuje się, że jeden odcinek obejrzy od 300 do 400 tys. widzów – informuje Grzegorz Cendrowski i przypomina, że w 2019 r. twarzą kampanii promocyjnej Polskiej Organizacji Turystycznej na rynku czeskim była piosenkarka Ewa Farna. Artystka prezentowała wybrane polskie miasta, m.in. Warszawę, Kraków i Wrocław – ich zabytki, historię czy gastronomię, bazując na własnych przeżyciach i doświadczeniach.

źródło: glos.live

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *