KRYMINALNI ZATRZYMALI SPRAWCÓW USZKODZENIA RADIOWOZU

KRYMINALNI ZATRZYMALI SPRAWCÓW USZKODZENIA RADIOWOZU

Policjanci z Komisariatu w Pawłowicach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy umyślnie uszkodzili radiowóz. Sprawcom zostały już przedstawione zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 8 kwietnia 2021 roku. Policjanci zaparkowali radiowóz w Pawłowicach przy ulicy Wojska Polskiego, po czym udali się wykonywać zlecone zadania. Gdy wrócili, zauważyli uszkodzenia oznakowanego radiowozu kia ceed. Wandale uszkodzili maskę samochodu, lewe drzwi i błotnik oraz lusterko. Uciekli przed powrotem policjantów. Powstałe starty wyceniono na 10 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego w Pawłowicach. Kryminalni ustalili tożsamość sprawców zniszczenia mienia. Okazali się nimi dwaj 17-latkowie, mieszkaniec Pawłowic i Golasowic. Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani. We wtorek, 13 kwietnia 2021 roku, zostały im przedstawione zarzuty. Sprawcy przyznali się do zarzucanego czynu i złożyli wyjaśnienia. W najbliższym czasie za akt wandalizmu będą odpowiadać przed sądem. Grozi im do 5 lat więzienia.

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *