Którędy na Żelazny Szlak Rowerowy?

Którędy na Żelazny Szlak Rowerowy?

Budowa kolejnego etapu Żelaznego Szlaku Rowerowego dobiega końca i coraz częściej pytacie, jak dojechać na trasę. Drogę wskaże nowe oznakowanie.

Dla mieszkańców centralnych osiedli na ścieżkę najłatwiej będzie się dostać rowerami ulicą Przemysłową obok oczyszczalni. Dla potwierdzenia kierunku jazdy, na ulicy Jagiełły obok Ronda Ruptawskiego, został ustawiony drogowskaz – „strzała” kierująca na szlak. Dla mieszkańców Zdroju proponujemy dojazd ulicami Energetyków i Rozwojową.

Rowerzyści z odleglejszych miejscowości, którzy zechcą przywieźć swoje rowery samochodami, mogą zaparkować na bezpłatnych parkingach przy ulicy Płonki (przy szkole podstawowej) lub przy przedszkolu w rejonie ulicy Czyża. Dojazd do tych parkingów prowadzi drogą wojewódzką nr 937 – ulicą Cieszyńską i trafienie do celu nie powinno być problemem. Z parkingów na szlak rowerzyści mogą dostać się ulicami Czyża lub Zdziebły. Na ulicy Cieszyńskiej na przedłużeniu ulicy Czyża został ustawiony kolejny drogowskaz – „strzała” kierująca na szlak.

Niezmotoryzowani rowerzyści z odleglejszych miejscowości mogą dotrzeć Kolejami Śląskimi do stacji Zebrzydowice. Z dworca kolejowego należy jechać drogą wojewódzką nr 937 w kierunku Marklowic Górnych. Po minięciu ronda, tuż przed wiaduktem Żelaznego Szlaku Rowerowego, należy skręcić w lewo w ulicę Skotnicką.

Zachęcamy do zwiedzania pogranicza! Przed wyruszeniem w trasę koniecznie odwiedźcie profil Żelaznego Szlaku Rowerowego w serwisie Facebook.

Nie zapominajcie również, że już we wrześniu rusza rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Zachęcamy do wspólnej zabawy!

źródło: www.jastrzebie.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *