LEO EXPRESS ZNÓW NA POLSKICH TORACH. 13 GRUDNIA RUSZY POŁĄCZENIE KOLEJOWE PRAGA-KRAKÓW

LEO EXPRESS ZNÓW NA POLSKICH TORACH. 13 GRUDNIA RUSZY POŁĄCZENIE KOLEJOWE PRAGA-KRAKÓW

W grudniu na polskie tory powróci Leo Express. Prywatny przewoźnik ponownie będzie woził pasażerów z Pragi do Krakowa. Już wcześniej weekendowe połączenie Praga – Kraków cieszyło się popularnością, jednak z powodu pandemii koronawirusa zostało zawieszone. Teraz składy Leo Express wyruszą ponownie do Polski 13 grudnia.

Połączenia z Pragi do Krakowa będą realizowane w piątki i niedziele, natomiast z Krakowa do Pragi w poniedziałki i soboty. Ze stacji Praga-Główna pociągi będą odjeżdżały o godz. 16.08. W Boguminie zameldują się o godz. 19.56, a w Krakowie o godz. 22.23. Z kolei odjazdy z Krakowa zaplanowano na godz. 5.03, a przyjazdy do Pragi na godz. 11.27.

Co ciekawe, po polskiej stronie granicy przewoźnik zmienił trasę przejazdów swoich pociągów z uwagi na modernizację węzła Czechowice-Dziedzice. Od nowego rozkładu jazdy składy Leo Express będą więc przekraczały granicę w Chałupkach, a potem zamiast w Zebrzydowicach i Pszczynie będą się zatrzymywały na stacjach Wodzisław Śląski i Rybnik, by dalej przez Tychy, Katowice i Mysłowice dotrzeć do Krakowa.

źródło: glos.live

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *