Lukáš Bielák wypożyczony do GKS-u Jastrzębie!

Lukáš Bielák wypożyczony do GKS-u Jastrzębie!

Defensywny pomocnik, Lukáš Bielák, został wypożyczony do końca bieżącego sezonu do GKS-u Jastrzębie z ekstraklasowej PGE FKS Stali Mielec.

33-letni doświadczony Słowak, mierzący 184 cm wzrostu, wzmocni rywalizację w środku pola naszego zespołu. Do 2013 roku występował na Słowacji, głównie w MFK Ružomberok, którego jest wychowankiem, z krótką przerwą na grę dla FK Rača (2006/2007) i MFK Tatran Liptovský Mikuláš (wiosna 2008). W słowackiej ekstraklasie rozegrał 67 meczów. W 2013 roku trafił do pierwszoligowego Górnika Łęczna, z którym wywalczył awans do Ekstraklasy. Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym występował w zespole z Łęcznej przez dwa sezony, rozgrywając w tym czasie 47 spotkań.

W sezonie 2016/2017 reprezentował barwy Bytovii Bytów, gdzie na zapleczu ekstraklasy zagrał w 11 spotkaniach. Kolejne dwa sezony spędził w Łódzkim Klubie Sportowym, z którym w sezonie 2017/2018 wywalczył awans z II do I ligi, a sezon później do ekstraklasy, będąc ważną postacią drużyny. Dla zespołu z Łodzi rozegrał w sumie 29 meczów. Sezon 2019/2020 spędził w innym pierwszoligowcu, Stali Mielec, z którą także wywalczył awans do ekstraklasy, a na pierwszoligowych boiskach w zespole z podkarpacia rozegrał 29 meczów. W bieżących rozgrywkach nie miał jednak okazji wystąpić w ekstraklasie w zespole Stali.

Lukáš, witamy w Jastrzębiu i życzymy powodzenia!

źródło: www.gksjastrzebie.com

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *