"Mali odkrywcy" w Gierałtowicach

"Mali odkrywcy" w Gierałtowicach

„Mali odkrywcy” to projekt realizowany przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gierałtowicach, w ramach którego 75 przedszkolaków miało zaznajomić się z przyrodą, poznać lepiej otaczający ich świat i zrozumieć zasady jego funkcjonowania. Celem projektu było rozwijanie w dzieciach ciekawości świata, wyobraźni i świadomości ekologicznej.

Zajęcia były bardzo różnorodne i często odbywały się poza salą lekcyjną. Dzieci mogły poznać bogactwo polskiej przyrody – bezpośrednia obserwacja ekosystemu lasu, łąki czy jeziora to nie tylko świetna wycieczka tematyczna, ale także szansa na przekazanie przedszkolakom cennej wiedzy o otaczającym nas świecie w atrakcyjny sposób. Ale na sali też sporo się działo: były eksperymenty, doświadczenia, obserwacje, gry, a także praca w grupach. Dzieci w czasie zajęć korzystały z zakupionych zestawów badawczych, stacji pogody, plansz i gier dydaktycznych.

Dużą wartością projektu jest pokazanie dzieciom jak ważna jest przyroda oraz jak nasze codzienne zachowania i wybory mogą wpływać na stan środowiska naturalnego. Kształtowanie postawy ekologicznej u przedszkolaków jest świetnym pomysłem, ponieważ to właśnie dzieci są najbardziej wrażliwe na otaczający je świat.

Gratulujemy wszystkim Małym odkrywcom!

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *