Marek Mróz wykupiony z Lecha!

GKS Jastrzębie, na podstawie odpowiednich zapisów w umowie transferowej, zdecydował się na wykupienie Marka Mroza z Lecha Poznań.

20-letni pomocnik, wychowanek Sandecji Nowy Sącz, występował w rundzie wiosennej sezonu 2018/2019 w naszym zespole na zasadzie wypożyczenia z Kolejorza. Wystąpił w dziewięciu spotkaniach, podczas których przebywał na boisku przez 701 minut. Siedmiokrotnie wychodził w podstawowej jedenastce, a dwukrotnie jako rezerwowy.

Kontrakt Marka, który w sezonie 2019/2020 będzie miał status młodzieżowca, obowiązywał będzie do 30 czerwca 2021 roku.

  • Czuję się w GKS-ie i w Jastrzębiu bardzo dobrze. Przede wszystkim dlatego, że dostałem duże zaufanie i szansę gry. Ciężką pracą na boisku chciałem się odwdzięczyć za to, co mnie tutaj spotkało. Wszyscy czekamy z niecierpliwością na pierwsze spotkanie ligowe. Chcemy pokazać to, co w sparingach, czyli dobrą grę i dobre wyniki – powiedział Marek tuż po podpisaniu kontraktu.
  • Mamy nadzieję, że poprawimy rezultat z poprzedniego sezonu. Takie mamy ambicje i plany. Nie chcemy zawieźć nadziei kibiców, dlatego w każdym meczu będziemy dawać z siebie 100%. Mam nadzieję, że zarówno klub, jak i kibice, będą mieli z nas dużo radochy i pociechy.
  • Mam gdzieś z tyłu głowy to, że mój rocznik w przyszłym sezonie będzie jeszcze młodzieżowcem w ekstraklasie. Póki co jestem jednak w GKS-ie i będę dążył do tego, żeby zespół osiągał jak najlepsze wyniki, a wtedy może i nam uda się zrobić awans? Mam nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy do dojdziemy do czegoś fajnego – zakończył nasz pomocnik.

Źródło: GKS Jastrzębie