Mariusz Pawełek zawodnikiem GKS-u!

Nowym zawodnikiem GKS-u Jastrzębie został bramkarz, Mariusz Pawełek, który w poprzednim sezonie występował w GKS-ie Katowice.

Mariusz jest bardzo doświadczonym bramkarzem, który rozegrał w swojej karierze 258 meczów w ekstraklasie w barwach Odry Wodzisław (49), do której trafił z juniorów Silesii Lubomia, Wisły Kraków (101), Polonii Warszawa (17), Śląska Wrocław (79) i Jagiellonii Białystok (12). Z krakowskim klubem trzykrotnie świętował mistrzostwo Polski. Występował także w klubach tureckich: Konyaspor, Çaykur Rizespor i Adana Demirspor, rozgrywając 20 meczów w tureckiej ekstraklasie oraz 39 na jej zapleczu. Jest również byłym reprezentantem Polski. W kadrze narodowej naszego kraju zagrał cztery spotkania przeciwko Zjednoczonym Emiratom Arabskim, Estonii, Bośni i Hercegowinie oraz Danii.

Rolą Mariusza w naszym klubie będzie oczywiście walka o miejsce w pierwszym składzie z Grzegorzem Drazikiem, ale docelowo Mariusz w przyszłości może także objąć funkcję trenera bramkarzy.

Kontrakt Mariusza, który w GKS-ie występował będzie z numerem 81, obowiązywał będzie do 30 czerwca 2020 roku. Witamy w klubie!

Źródło: GKS Jastrzębie