Miasto kupiło testy dla wolontariuszy

Miasto kupiło testy dla wolontariuszy

Sto testów na COVID-19 przekazało miasto do Domu Pomocy Społecznej. Dzięki temu ośrodek będzie mógł liczyć na wsparcie wolontariuszy.

Od kilku dni jastrzębski DPS boryka się z niewystarczającą liczbą personelu. Niestety, w przeważającej liczbie został odsunięty od pracy z powodu izolacji lub kwarantanny. A pensjonariusze placówki nie mogą zostać pozbawieni opieki.

Jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji jest wsparcie ze strony wolontariuszy. Placówka wystosowała nawet apel do osób z wykształceniem medycznym oraz wszystkich innych chętnych do pracy o zgłaszanie się do placówki (tel. 32 471 96 22 czynny całą dobę, e-mail: poczta@dps.jastrzebie.pl).

Do dziś umowy będą podpisane z dziesięcioma osobami. Zgłosiło się między innymi 3 pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy, ratownik – członek Stowarzyszenia Fundacji Ratownictwa Motocyklowego Polska oraz opiekunka medyczna osoby starszej.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa podopiecznym DPS, miasto kupiło i przekazało ośrodkowi sto testów. Każdy wolontariusz przed przystąpieniem do pracy będzie badany na obecności wirusa.

Całkowity kosz testów, tj. 6500 zł, został pokryty ze środków rezerwy celowej na zarządzanie kryzysowe.

źródło: jastrzebie.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *