NAPADLI NA HOKEISTĘ KATOWICKIEJ DRUŻYNY

Kryminalni z Jastrzębia-Zdroju zatrzymali 15-latka, który wspólnie z drugim mężczyzną napadł 4.10 na zawodnika katowickiej drużyny hokeja. Łupem padła koszulka, na której znajdowało się logo klubu. Mundurowi znają już tożsamość drugiego z napastników. Jego zatrzymanie to tylko kwestia czasu.

W czwartek (4.10)około godziny 17.10 dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące pobicia jednego z zawodników katowickiej drużyny hokeja, która przyjechała do Jastrzębia, by rozegrać mecz. Policjanci ustalili, iż zawodnik ten został zaatakowany przez dwóch mężczyzn w trakcie rozgrzewki. Jeden z napastników zaatakował go od tyłu, uderzając w głowę, po czym wspólnie z drugim zabrał mu koszulkę z logo klubu. Mieszkańcy miasta, widząc zajście, ruszyli hokeiście z pomocą. Sprawcy po wszystkim wsiedli do samochodu i odjechali z miejsca.

W poszukiwania napastników, oprócz mundurowych z Jastrzębia, włączyli się kryminalni zwalczający przestępczość pseudokibiców z katowickiej komendy wojewódzkiej. W wyniku wspólnych działań, jeszcze tego samego dnia w ręce stróżów prawa wpadł 15-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. Policjanci znają też tożsamość drugiego z mężczyzn. Jego zatrzymanie jest kwestią czasu. Za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

źródło: policja Jastrzębie