NAS BIEGANIA MOC ZACHWYCA, BIEGAJ Z NAMI W PAWŁOWICACH

NAS BIEGANIA MOC ZACHWYCA, BIEGAJ Z NAMI W PAWŁOWICACH

Zapisz się na Bieg Pawłowicki 2020. W najbliższy piątek 21 sierpnia ruszają zapisy.

Bieg Pawłowicki na stałe wszedł do kalendarza gminnych imprez sportowych i rodzinnych. W maju informowaliśmy Was, że z uwagi na COVID-19 bieg stoi pod znakiem zapytania, a być może w ogóle go nie będzie. Mimo wprowadzenia pewnych ograniczeń, nie rezygnujemy jednak z organizacji tego wydarzenia sportowego, choć szósta edycja biegu, będzie przebiegać w innej formule niż do tej pory.

Wydarzenie podobnie jak w latach ubiegłych odbędzie się w Parku im. ks. prof. Stanisława Pisarka w Pawłowicach i będzie składać się z biegu głównego na dystansie 5 km i nordic walking na dystansie ok. 3,2 km. Liczba zawodników została ograniczona do 150 osób. Nie ma ustalonych limitów zawodników w poszczególnych konkurencjach. Zawodnicy podczas zapisów sami zdecydują czy chcą biec, czy maszerować. Nie będzie też klasyfikacji w poszczególnych kategoriach wiekowych, a jedynie ze względu na płeć. Statuetki i nagrody otrzyma więc trzech pierwszych mężczyzn i trzy pierwsze kobiety w każdej z dyscyplin.    

Opłata startowa, która musi zostać wpłacona do 10 września, wynosi 35 zł. W przypadku nie wykorzystania limitu miejsc, będzie możliwość zapisania się na bieg w dniu imprezy, wówczas opłata wyniesie 50 zł.

Od najbliższego piątku, 21 sierpnia do 10 września będzie można zapisywać się pod linkiem: https://bgtimesport.pl/zawody/info/id/492.

Program imprezy:

12:30–13:30 Odbiór pakietów startowych w Biurze Zawodów zawodników biorących udział w Biegu i konkurencji nordic walking                                                                   

13:40 Wspólna rozgrzewka Biegu i nordic walking

14:00 – 14:05 Start Biegu

14:05 – 14:10 Start Nordic Walking

14:55 Zamknięcie trasy Biegu i nordic walking

15:15 Ceremonia wręczania nagród dla zwycięzców Biegu i nordic walking

W tym roku nie odbędzie się Bieg Dzieci i Młodzieży oraz Sztafeta. Musimy zrezygnować również z piknikowo – rodzinnego charakteru imprezy.

Na bieżąco będziemy informować o sprawach związanych z wydarzeniem na naszej stronie internetowej oraz na fanpage.

Więcej informacji w zakładce Bieg Pawłowicki 2020 oraz z w załączonym regulaminie.

Tegoroczna impreza organizowana jest przy wsparciu finansowym Fundacji JSW.

źródło: www.pawlowice.pl

Leave a comment

Send a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *